Zemes atpirkšanu dabas liegumos plānots atsākt ar 2012. gadu

5. maijā, Ministru kabineta sēdē tika akceptēts Vides ministrijas sagatavotais Ministru kabineta noteikumu projekts „Grozījumi Ministru kabineta 2008.gada 30.jūnija noteikumos Nr.491 „Noteikumi par prioritāro secību zemesgabalu atpirkšanai un kompensācijas izmaksas termiņiem un kārtību”” (turpmāk – noteikumu projekts).

Izstrādātais noteikumu projekts precizē noteikumu 2. punktā norādīto termiņu, cik ilgā laika posmā atbildīgā institūcija pieņem lēmumu par iesnieguma pamatojumu, ja tas tiek iesniegts sākot ar 2010.gada 1.janvāri. Tas ir nepieciešams, lai novērstu pretrunu ar likumu “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” pēc grozījumu izdarīšanas.

Grozījumi noteikumu 3.punktā ir nepieciešami, sakarā ar pašreizējā finansējuma trūkumu valsts budžetā, kas izslēdz šobrīd iespēju šo zemesgabalu atpirkšanu un kompensāciju izmaksu, kā dēļ iesniegumu un lēmumu pieņemšana ir jāpārceļ uz attiecīgi vēlāku termiņu.

Finansējums zemes atpirkšanai 2009.gada budžetā nav piešķirts, plānots, ka saskaņā ar likumu “Par zemes īpašnieku tiesībām uz kompensāciju par saimnieciskās darbības ierobežojumiem īpaši aizsargājamās dabas teritorijās un mikroliegumos” zemes atpirkšanu dabas liegumos uzsāks ar 2012. gadu.

Noteikumi stāsies spēkā ar 2009. gada 1. jūliju.

Avots: Vides ministrija


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *