UNESCO Pasaules mantojums – no Ziemeļu Ledus okeāna līdz Melnajai jūrai, Starptautiska konference Jēkabpilī

Š.g. 22.-23.augustā Jēkabpilī notiks starptautiska zinātniskā konference „Strūves ģeodēziskais loks un tā turpinājums laikā un telpā”. Minēto pasākumu kopīgi organizē Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūraJēkabpils pilsētas pašvaldība un Ērgļu novada dome.
19.gadsimta Krievijas astronoma Frīdriha Georga Vilhelma Strūves vārdā nosauktais ģeodēziskais loks šķērso 10 valstis: Norvēģiju, Zviedriju, Somiju, Krieviju, Igauniju, Latviju, Lietuvu, Baltkrieviju, Moldovu un Ukrainu. Loka trigonometriskā uzmērīšana F.G.V.Strūves vadībā notika no 1816.-1855.gadam.
No Latvijā savulaik uzmērītajiem 16 Strūves ģeodēziskā loka punktiem UNESCO Pasaules mantojumā iekļauti divi – Jēkabpilī, Strūves parkā un „Sestukalna” punkts Ērgļu novada Sausnējas pagastā, Madonas rajonā.
Konferencē iecerēta visu minēto valstu pārstāvju piedalīšanās un to zinātnisko ziņojumu nolasīšana plašai uzaicināto viesu auditorijai. Savu līdzdalību un ziņojumus pieteikuši arī speciālisti no Lielbritānijas, Beļģijas, Nīderlandes un Šveices.
Konferences sākums piektdien, 22.augustā plkst. 10.00 Jēkabpils Valsts ģimnāzijā, R.Blaumaņa ielā 27.
Turpat plkst.15.00 paredzēta preses konference, savukārt plkst. 16.30 Strūves parkā visi aicināti uz 19.gs. triangulācijas torņa maketa svinīgo atklāšanu.

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras paziņojums presei


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *