Plāno pilnveidot pašvaldības vienotās ģeotelpiskās informācijas sistēmu “GeoRīga”

Pirmdien, 24. maijā, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti sēdē atbalstīja pašvaldības vienotās ģeotelpiskās informācijas sistēmas “GeoRīga” pilnveidošanu gadījumā, ja šis projekts saņems pozitīvu vērtējumu pašvaldības investīciju projektu programmā ekonomisko un sociālo seku mazināšanai un novēršanai saistībā ar Covid-19 izplatību.

Projekta mērķis ir Rīgas pašvaldības vienotās ģeotelpiskās informācijas sistēmas “GeoRīga” ārējā portāla izveide, saistītās IT infrastruktūras un tehniskās pārvaldības uzlabošana, lai ārējiem lietotājiem – iedzīvotājiem, uzņēmējiem un investoriem – nodrošinātu ērtu un vienkāršu piekļuvi pašvaldības rīcībā esošajiem ģeotelpiskajiem datiem.
Iekšējais “GeoRīga” portāls ir izveidots 2020. gadā. Ir apzināti nepieciešamie darbi “GeoRīga” ārējā portāla izveidei, ko plānots sākt realizēt šā gada beigās.
“GeoRīga” nodrošinās dažādiem lietotāju segmentiem vienotu, ilgtspējīgu un kvalitatīvu risinājumu attālinātai, bezkontakta piekļuvei pašvaldības rīcībā esošajiem ģeotelpiskajiem datiem, kā arī piedāvās iespēju sabiedrībai piedalīties datu ieguvē un informācijas sniegšanā, tādejādi iesaistot sabiedrību pilsētas attīstības un plānošanas procesos.
“GeoRīga” attīstība ir iekļauta Rīgas pilsētas pašvaldības Attīstības programmas Investīciju plānā.
VAIRĀK INFORMĀCIJAS:
https://www.rdpad.lv/strategija/attistibas-programma/investiciju-plans/

Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *