Diskutēs par Rail Baltica līnijas šķērsojumiem Daugavas labajā krastā Rīgā

3. decembrī no plkst. 15.00 līdz 17.30 norisināsies publiskā diskusijā “Rail Baltica kā projekts Rīgas attīstībai” par Rail Baltica dzelzceļa līnijas konceptuālajiem risinājumiem Daugavas labajā krastā posmā no Rīgas robežas līdz Lubānas ielai.

Publiskā diskusija notiks tiešsaistē, nodrošinot iespēju interesentiem sekot tai līdzi un uzdot jautājumus Rail Baltica tīmekļvietnē www.railbaltica.org un Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Facebook kontā.

Diskusijas laikā projekta virzītāji RB Rail AS, Rail Baltica posma caur Rīgu projektētāju pārstāvji, Rīgas pašvaldības un lokālplānojuma izstrādātāja SIA “Grupa 93” eksperti informēs un uzklausīs iedzīvotājus, nevalstiskās organizācijas, Rīgas apkaimju biedrības un citas ieinteresētās puses par līdz šim izstrādātajiem risinājumiem. Sanāksmē piedalīsies arī Satiksmes ministrijas pārstāvji.

Posms no Rīgas robežas līdz Lubānas ielai ir gandrīz 5 km garš un atrodas vienā nodalījuma joslā ar VAS “Latvijas dzelzceļš” infrastruktūru. Tā kā dzelzceļa līnija šajā posmā iet caur industriālu teritoriju, tajā nākotnē paredzēta iespēja izveidot divus autotransporta šķērsojumus Krustpils ielā un Sēlijas ielas atbilstoši Rīgas teritorijas plānojumam, kā arī attīstīt trīs gājēju/velo šķērsojumus Lubānas ielā, Slāvu tilta rajonā un pie Jāņu vārtu stacijas. Papildus tam, Slāvu tilta rajonā tiek vērtēta iespēja izveidot Rail Baltica reģionālo staciju. Diskusijas laikā projekta attīstītāji uzklausīs iedzīvotāju viedokļus par šķērsojumu, kā arī reģionālās stacijas konceptuālajiem risinājumiem.

Pašvaldības pārstāvji uzsver, ka līdz ar Rail Baltica projekta ieviešanu, Daugavas labajā krastā tāpat kā kreisajā krastā plānots izveidot līdz šim iztrūkstošo gājēju un velo infrastruktūru. Pašvaldība primāri atbalsta tuneļa risinājumus kā piemērotākos gajēju/velo šķērsojuma veidus dzelzceļa šķērsošanai, kas izbūvējami, vadoties no labākajiem piemēriem, vadlīnijām un prakses pasaulē, lai tie būtu vizuāli iederīgi pilsētvidē, funkcionāli, patīkami un droši lietotājiem. Lokālplānojuma izstrādes ietvaros tiek meklētas iespējas papildu gajēju/velo šķērsojumam, ko nākotnē īstenotu pašvaldība. Šobrīd tiek piedāvāts variants šķērsojumam Aknīstes ielas galā, kas nodrošinātu savienojumu starp industriālajām zonām Rencēnu un Granīta ielu apkārtnēs Šķirotavā. Izvērtējot Rail Baltica projekta piedāvātās alternatīvas reģionālo staciju novietojumam, pašvaldība akcentē nepieciešamību nodrošināt pieejamību perspektīvajai reģionālajai stacijai no abām dzelzceļa pusēm.

Publiskās diskusijas programma un prezentācijas pieejamas  www.rdpad.lv un www.railbaltica.org.  Interesenti viedokli, priekšlikumus un jautājumus par sagatavoto materiālu var iesniegt arī iepriekš, sūtot tos uz e-pastu sabiedriba@riga.lv.

Rīgā līdz šim notikušas piecas publiskās diskusijas, četras darba grupas, vairākas individuālās tikšanās un sarunas, kā arī teritorijas apsekošana dabā kopā ar sadarbības memorandu dalībniekiem.

3. decembra publiskā diskusija būs šogad noslēdzošais Rail Baltica sabiedrības līdzdalības pasākums plašākai auditorijai.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Впоследние годы установка счетчика тепла в Киеве и Киевской области является одной из самых популярных и востребованных услуг. Это нисколько…

  2. Как чёрный брокер Esperio маскируется под нормального Адрес и стаж как признаки мошенничества Esperio В ходе проверки информации о компании…

  3. Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку попереджає інвесторів про ризики втрати грошей в “Центрі біржових технологій” та «ISRAEL…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *