Kā atvērtie dati pieejama LĢIA sagatavotā krāsainā ortofotokarte

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka, sākot ar 2019. gada 15. jūliju kā atvērtos datus nodrošina arī krāsainā spektra ortofotokarti visai Latvijas teritorijai. Ortofotokartes, kas izgatavotas no 2016. līdz 2018. gadam, bez maksas var lejupielādēt un izmantot jebkurš interesents. Piekļuve šiem datiem tiek nodrošināta no valsts loģiski vienotā datu centra infrastruktūras, jo tehniskās infrastruktūras kapacitātes ierobežojumu dēļ šos datus nebija iespējams izvietot valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā, tā kā fiziskais datu apjoms ir ļoti liels. Šobrīd šis pakalpojums ir pieejams Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras mājas lapā www.lgia.gov.lv/lv/node/335. Drīzumā saite uz ortofotokarti būs pieejama Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv un Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv.
Līdz ar to Aģentūra ir pilnībā izpildījusi Ministru kabineta 2018. gada 6. februāra sēdes lēmumu (protokols Nr.7, 30§ 2.punkts), kas paredzēja, ka pēc grozījumiem saistītajos normatīvajos aktos un atbilstoša finansējuma saņemšanas, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrai ir jāsniedz topogrāfiskā karte mērogā 1:50 000 visai Latvijas teritorijai, Latvijas pārskata karte mērogā 1:250 000 visai Latvijai teritorijai, Latvijas ortofotokarte krāsainā spektrā, digitālais reljefa modelis ar regulāro tīkla soli 20m visai Latvijas teritorijai, Latvijas vietvārdu datu bāze un Latvijas ģeodēziskā tīkla datu bāze kā atvērtie dati.
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir pieņēmusi lēmumu atvērt arī no aerolāzerskenēšanas datiem sagatavotā digitālā augstuma modeļa pamatdatus. Līdz ar to, izmantošanai bez ierobežojumiem, lietotājiem būs pieejamas jau vairākas, ļoti pieprasītas ģeotelpisko datu kopas, kas ir sagatavotas oficiālā, par ģeotelpisko pamatdatu sagatavošanu atbildīgā valsts institūcijā.

Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Впоследние годы установка счетчика тепла в Киеве и Киевской области является одной из самых популярных и востребованных услуг. Это нисколько…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *