Ļoti žēl, ka Rīgā mums ir atsevišķa valstpilsēta,un tās kvaziģeoīda modelis nav iekļauts jaunajā LV14-2020 modelī. Ja es kļūdos,palabojiet,bet aprakstā…
Laikapstākļi
Rīga, LV
17:29,
2025.06.18
ziņas ĪSUMĀ
- LĢIA publicējusi jauno kvaziģeoīda modeli
- TM skaidro, kāpēc sertificēšanas noteikumu grozījumu izstrādē nepieaicina nozares sabiedriskās organizācijas
- Globāla aptauja atklāj akadēmiskās izglītības daudzveidību zemes mērniecībā un ģeomātikā
- Galileo korekcijas palīdz Kanādas zinātniekiem kartēt Antarktīdu
- Digitālais dvīnis palīdz atjaunot Amsterdamas viaduktu
- Rīgā aizvadīta EuroGeographics Ģenerālā Asambleja
- Stājies spēkā Daudzpusējais saprašanās memorands par Globālās ģeodēzijas apgādes aprites stiprināšanu
- Pārejas virsma uz LKS-2020 NTv2 formātā
- Eiropā būs pieejami 10 cm izšķirtspējas satelītattēli
- Ģeotelpiskie standarti kļūst atvērtāki, saprotamāki un mašīnlasāmi
- Somijā ģeotelpisko datu vākšanai izmanto pašbraucošos auto
- Intergeo un 3DISE sadarbosies, lai satuvinātu ģeotelpiskās un 3D tehnoloģiju kopienas
- LMB biedru sapulce un konference 21. martā
- LBTU 14. martā aicina uz konferenci “Zemes pārvaldība un ģeodēzija”
- Kanādas uzņēmums piedāvā satelītattēlus kā atvērtos datus
Kā atvērtie dati pieejama LĢIA sagatavotā krāsainā ortofotokarte
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka, sākot ar 2019. gada 15. jūliju kā atvērtos datus nodrošina arī krāsainā spektra ortofotokarti visai Latvijas teritorijai. Ortofotokartes, kas izgatavotas no 2016. līdz 2018. gadam, bez maksas var lejupielādēt un izmantot jebkurš interesents. Piekļuve šiem datiem tiek nodrošināta no valsts loģiski vienotā datu centra infrastruktūras, jo tehniskās infrastruktūras kapacitātes ierobežojumu dēļ šos datus nebija iespējams izvietot valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā, tā kā fiziskais datu apjoms ir ļoti liels. Šobrīd šis pakalpojums ir pieejams Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras mājas lapā www.lgia.gov.lv/lv/node/335. Drīzumā saite uz ortofotokarti būs pieejama Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā https://geolatvija.lv un Valsts pārvaldes pakalpojumu portālā www.latvija.lv.
Līdz ar to Aģentūra ir pilnībā izpildījusi Ministru kabineta 2018. gada 6. februāra sēdes lēmumu (protokols Nr.7, 30§ 2.punkts), kas paredzēja, ka pēc grozījumiem saistītajos normatīvajos aktos un atbilstoša finansējuma saņemšanas, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūrai ir jāsniedz topogrāfiskā karte mērogā 1:50 000 visai Latvijas teritorijai, Latvijas pārskata karte mērogā 1:250 000 visai Latvijai teritorijai, Latvijas ortofotokarte krāsainā spektrā, digitālais reljefa modelis ar regulāro tīkla soli 20m visai Latvijas teritorijai, Latvijas vietvārdu datu bāze un Latvijas ģeodēziskā tīkla datu bāze kā atvērtie dati.
Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir pieņēmusi lēmumu atvērt arī no aerolāzerskenēšanas datiem sagatavotā digitālā augstuma modeļa pamatdatus. Līdz ar to, izmantošanai bez ierobežojumiem, lietotājiem būs pieejamas jau vairākas, ļoti pieprasītas ģeotelpisko datu kopas, kas ir sagatavotas oficiālā, par ģeotelpisko pamatdatu sagatavošanu atbildīgā valsts institūcijā.
Autors:
Pēdējie komentāri
Dati pieejami atvēto datu portālā. Brīvi pieejami
Mērniek ar stāžu , skaties LMB pie sertificēto personu reģistra, tur ir ir visi VIDreitingi
“Nelegālā nodarbinātība, fiktīvi darbu “parakstītāji”” Tad jau sanāk, ka LKĢA vērsīsies pati pret saviem biedriem? Jo nu šādus lozungus var…
tik neabdolbīts komentārs. Atceries ka lmb valdē ir sertificēti mērnieki kuri ir sertificējušies pie lmb sertifikācijas centra. Ņemiet popkornu nakamais…
Atbildēt