LĢIA uzsākusi LĢIA lauka apsekošanas darbus kartogrāfijas vajadzībām

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra informē, ka 2019. gada martā ir uzsākti lauka apsekošanas darbi kartogrāfijas vajadzībām un tie turpināsies līdz gada beigām.

Šogad lauka darbi kartogrāfijas vajadzībām aptvers 42 Latvijas pašvaldības, kuras atrodas Latgalē, Sēlijā un Vidzemē (skat. 1. attēls). Nelielā apjomā lauka darbi notiks arī Liepājas un Ventspils pilsētās, kā arī Ventspils un Kuldīgas novadā.
Kartogrāfijas vajadzībām lauka darbi notiek apsekojot dabā dažādus objektus, vācot to raksturlielumus un precizējot citu informāciju, kas nepieciešama topogrāfiskā plāna mērogā 1:2000 un topogrāfisko karšu mērogā 1:10000 – 1:50000 ražošanas vajadzībām.
Kartogrāfiskās informācijas atjaunināšanas ietvaros lauka apsekošanu veic kartogrāfu grupa divu darbinieku sastāvā, kuri izpilda šādus  uzdevumus:
1.  Pārbauda kartes lapas satura pilnību un precizitāti atbilstoši karšu sagatavošanas noteikumiem un situācijai apvidū (skat. 2. attēls).
2.  Iegūst objektu raksturlielumus, kas nav skaidri saredzami ortofotokartē, vai parādījušies dabā pēc aerofotografēšanas tos vizuāli apskatot vai uzmērot.  Objektu un to raksturlielumu mērīšana var tikt veikta ar mērlenti, tālmēru vai citiem ģeodēziskiem instrumentiem (skat. 3. attēls).
3. Precizē situāciju apvidū par neskaidrajām vietām un objektiem (skat. 4.attēls).
4. Nepieciešamības gadījumā veic apvidus objektu fotografēšanu (var tikt izmantots bezpilota gaisa kuģis – drons) (skat. 5. attēls).
Saskaņā ar Ģeotelpiskās informācijas likuma 9.panta pirmo daļu, nekustamā īpašuma īpašnieks, tiesiskais valdītājs vai lietotājs neierobežo ģeodēzisko un kartogrāfisko darbu veikšanu savā īpašumā esošajā vai pārvaldāmajā teritorijā.
Aģentūras darbiniekiem ir darba apliecības, kuras nepieciešamības gadījumā var uzrādīt. Pārvietošanās notiek tikai ar Nacionālo bruņoto spēku automašīnām, kuras var atpazīt pēc valsts reģistrācijas numura zīmēm, kas sākas ar burtiem LA.
Informācija par Aģentūru atrodama interneta vietnēs www.lgia.gov.lv un  http://map.lgia.gov.lv

Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *