Realitāte ir 60+ miljonu un tie 200 ir reāli 20-30 nopietni uzņēmumi. Ar šo jasāk un tad arhitekti, ģeologi, projektetaji,…
Laikapstākļi
Rīga, LV
23:56,
2024.12.22
4°C
ziņas ĪSUMĀ
- 5 piemēri ģeotelpisko datu ieguvei ar lidaparātiem
- Digitālie datu formāti Austrālijā apdraud mērnieku intelektuālā īpašuma tiesības
- GeoGov samitā spriež par ASV ģeotelpisko datu infrastruktūru
- Ģeotelpisko datu izmantošana plūdu risku novērtēšanā
- Milānas digitālā dvīņa izstrāde
- Geo Week izziņo stipendijas programmu
- Kā ģeotelpiskie dati palīdz attīstīt ātru interneta pieslēgumu
- Automātiski radīti 3D modeļi miljoniem ēku
- CLGE Jauno mērnieku konkursa rezultāti
- Geo Week izziņo Konsultatīvās padomes sastāvu
- Oktobra vidū Itālijā notiks 75. Astronautikas kongress
- InterGeo konferenci apmeklējuši ap 800 cilvēku
- Hanojā atvērts Korejas un Vjetnamas viedpilsētu būvniecības tehnoloģiju centrs
- Oktobra beigās notiks FIG Jauno ģeodēzistu forums
- Ar Copernicus datiem uzlabos Eiropas hidroloģiskās informācijas sistēmu
Saeima apstiprina galīgajā lasījumā – LatPos no 1. jūlija kļūs bezmaksas
Ar 68 balsīm par, nevienam nebalsojot pret un neatturoties, Saeima 17.maijā trešajā, galīgajā lasījumā pieņēmusi grozījumus Ģeotelpiskās informācijas likumā, kas paredz, ka no 1. jūlija LatPos lietošana kļūs bezmaksas.
Saskaņā ar pieņemtajiem grozījumiem, likuma 12. panta sestā daļa tagad izteikta šādā redakcijā: “Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra izveido un uztur pastāvīgo globālās pozicionēšanas bāzes staciju sistēmu “Latvijas Pozicionēšanas sistēma”, nodrošinot tās bezmaksas izmantošanu. Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra ir pastāvīgās globālās pozicionēšanas bāzes staciju sistēmas “Latvijas Pozicionēšanas sistēma” pārzinis.”
Pieņemtie grozījumi arī nosaka konkrētas prasības izglītībai ģeodēzisko un kartogrāfisko darbību veicējiem (līdz šim likumā bija atsauce tikai uz kvalifikāciju, kurai jābūt atbilstošai profesiju klasifikatorā iekļautajam profesijas standartam). Turpmāk ģeodēzisko darbību varēs veikt “attiecīgi sertificētas personas, kā arī normatīvajos aktos noteiktajos gadījumos valsts un pašvaldību institūciju darbinieki, kuri ir ieguvuši akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību un ģeodēzijas inženiera vai zemes ierīcības inženiera, vai kartogrāfijas inženiera profesionālo kvalifikāciju vai arī ieguvuši inženierzinātņu maģistra grādu ģeomātikā, ģeodēzijā, zemes ierīcībā vai kartogrāfijā”. Savukārt kartogrāfisko darbību – “personas, kuras ieguvušas akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību ģeogrāfijā, ģeomātikā, ģeodēzijā, zemes ierīcībā, kartogrāfijā, vides zinātnē un kuru profesionālā kompetence atbilst attiecīgo darbību veikšanai.”
Valsts vai pašvaldību iestāžu darbiniekiem, kas līdz šā gada 30. jūnijam veic ģeodēzisko darbību, bet nav ieguvuši likuma grozījumos paredzēto izglītību, dots pārejas periods izglītības iegūšanai – tie drīkstēs turpināt ģeodēzisko darbību ne ilgāk kā līdz 2024. gada 30. jūnijam.
Autors:
Pēdējie komentāri
Tā ir. Ja 200+ uzņēmumi veido 27mlj apgrozījumu…diezgan žēlīgi. Administratīvie centieni to regulēt, kontrolēt, uzraudzīt utt ir pilnīgi neadekvāti pret…
Ministru kabineta noteikumi Nr. 787 “Valsts zemes dienesta maksas pakalpojumu cenrādis un samaksas kārtība” cenrāža 27. pozīcija: “Dalības maksa par…
Ļoti mazā tautsaimniecības nozare. Gada apgrozījums (27M) ir kā vienam stabilam uzņēmumam.
Kuri tie ir?
Atbildēt