Izstrādāta interneta diskusiju platforma mērniekiem

Mērniecības sabiedriskās organizācijas – Latvijas Mērnieku biedrība (LMB) un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija (LKĢA) Eiropas Savienības finansēta projekta ietvaros izstrādājušas interneta Diskusiju platformu, kas nozares profesionāļiem sniedz iespēju tiešsaistē ērti apmainīties viedokļiem gan savā starpā, gan komunicējot ar ekspertiem un nākotnē arī ar valsts iestādēm. Interneta platforma ļauj organizēt arī tiešsaistes video seminārus un atvieglo dažādu pasākumu rīkošanu.

“Interneta Diskusiju platforma palīdzēs plašāk iesaistīt mērniekus nozarei svarīgo jautājumu risināšanā. Aktīvajā darba sezonā mērniekiem ne vienmēr pietiek laika sekot līdzi, būt klāt un iesaistīties LMB valdes sēdēs izskatīto jautājumu apspriešanā. Izmantojot interneta sniegtās iespējas, tagad nozares profesionāļi savas domas var izteikt daudz ērtāk. Sabiedriskajām organizācijām tas ļaus labāk apzināt mērnieku viedokļus un precīzāk pārstāvēt tos sarunās ar valsts iestādēm. Vai šī iecere izdosies, pirmkārt, būs atkarīgs no pašu mērnieku aktivitātes un vēlmes izmantot šo iespēju”, saka LMB valdes priekšsēdētāja Baiba Ziemele.
Arī LKĢA valdes priekšsēdētājs Juris Vītols uzsver, ka interneta platformas izveide ir tikai pirmais solis, jo vēl jāpanāk pašu mērnieku iesaistīšanās. „Darba rīki diskusijas izvēršanai elektroniskā vidē tagad mums ir sagādāti, bet darbs pie tā realizācijas ar to nebeidzas. Es paredzu nopietnu darbu pie diskusiju iedzīvināšanas, jo sabiedrībai jāapgūst jaunās iespējas un jāsaredz arī to piedāvātās priekšrocības”, saka J. Vītols.
Interneta diskusiju platforma pieejama LMB mājaslapā, sadaļā “SIF projekts” (www.lmb.lv), un tā sastāv no trīs daļām – Pasākumu reģistrs, Forums un Vebinārs. Foruma sadaļā norisināsies mērnieku aktuālo jautājumu diskusijas, pasākuma reģistra sadaļā mērnieki varēs pieteikties dažādiem LMB un LKĢA rīkotiem pasākumiem, savukārt vebināra sadaļā būs iespējams rīkot tiešsaistes video seminārus ar interaktīvas līdzdalības iespējām.
Mērnieku aktuālo jautājumu apspriešana norisināsies Foruma sadaļā, kur reģistrētie lietotāji varēs uzdot jautājumus, diskutēt ar nozarē strādājošajiem ekspertiem, apmainīties viedokļiem, padomiem un kritiku. Nākotnē plānots sadarboties arī ar valsts un pašvaldību institūcijām, kas sniegtu savu viedokli un komentārus. LMB un LKĢA plāno Forumā regulāri veidot diskusijas, veikt aptaujas par nozares aktuālajiem jautājumiem (ir taču kaut kas tāds plānots?), taču atvērt diskusiju tēmas varēs arī ikviens reģistrētais Foruma lietotājs. Foruma diskusijas uzraudzīs moderatori, kuri rūpēsies par kārtību forumā.
Pasākuma reģistra sadaļā var reģistrēties kādam LMB vai LKĢA rīkotajam pasākumam (semināram, vebināram, sporta spēlēm utml.) un redzēt arī citu piereģistrēto personu sarakstu. Mērķis ir atvieglot reģistrēšanās procedūru organizatoriem un dalībniekiem, lai visiem būtu redzams, cik dalībnieku konkrētajam pasākumam pieteikušies. Reģistrā saglabāsies un uzkrāsies informācija par notikušajiem pasākumiem un dalībnieku sarakstiem. Visiem pasākumiem ir izveidota arī iespēja pievienot foto galeriju un to vizualizēt ar fotoaparāta simbolu. Šādā veidā vienā vietā tiks apkopota informācija par pasākumu, reģistrēšanās, dalībnieku saraksts un pasākuma fotogrāfijas. Kopumā 2013. gadā notika 7 nozares organizēti semināri un konferences. Līdzīgs apjoms plānots arī 2014. gadā un nākamajos.
Vebināra sadaļa ir tiešsaistes audiovizuālais konferenču vai semināru rīkošanas instruments tīmeklī. Vebinārs dod iespēju LMB un LKĢA biedriem attālināti vadīt vai piedalīties seminārā, apmācībā vai diskusijā. Ar Vebināra rīkiem apmācības laikā vadītājs vai jebkurš dalībnieks var koplietot sava datora ekrānā attēloto informāciju – prezentāciju vai citu vizuālo informāciju. Dalībniekiem iespējams „pacelt roku”, lai uzdotu jautājumu apmācības vadītājam. Izmantojot vebkameru, skaļruņus un mikrofonu, var veidot vizuālu kontaktu ar citiem dalībniekiem, kā arī sarunāties rakstiski – gan publiski, gan individuāli.
 Jauna semināra gadījumā visiem LMB vai LKĢA biedriem tiks izsūtīta informācija par pasākumu, kuram varēs pieteikties ar pasākuma reģistra palīdzību. Tad semināram reģistrētajiem dalībniekiem tiks nosūtīta tīmekļa adrese, kuru atverot tīmekļa pārlūka programmā, lietotājs tiks automātiski novirzīts uz vebināru.
Vebinārs dod iespēju būtiski samazināt semināru rīkošanas izmaksas, jo dalībniekiem vairs nav fiziski jādodas uz semināra rīkošanas vietu, bet katrs var atrasties savā mājoklī vai darba vietā, kurā pieejams dators ar interneta pieslēgumu.
LMB un LKĢA paredz, ka jaunās Diskusiju platformas rīkus varētu lietot ap 100 mērnieku sabiedrisko organizāciju biedru un vēl ap 40 citu nozares pārstāvju. Viens no interneta platformas lietotājiem būs arī mērnieks Mārtiņš Rutkovskis, kurš jauno iespēju vērtē atzinīgi: „Kopumā ideja ir atbalstāma, tas attīstīs un veicinās Latvijas mērnieku savstarpējo komunikāciju un kopīgo problēmu risināšanu. Foruma sadaļa ir labs rīks, kas dos iespēju arī prasīt padomus pieredzējušiem speciālistiem. Tāpat vienkopus būs pieejama informācija par aktuālajām sapulcēm, lēmumiem, konferencēm.”
Interneta Diskusiju platforma ir veidota ar Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu, kas finansē 92,07% no projekta izmaksām. Apakšaktivitāti administrē Valsts kanceleja sadarbībā ar Sabiedrības integrācijas fondu. Par Diskusiju platformas saturu atbild Latvijas Mērnieku biedrība un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija.

Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *