Mērnieku kļūdas varēs labot vienkāršāk

Turpmāk zemes kadastrālajā uzmērīšanā mērnieku pieļautās kļūdas varēs izlabot krietni vienkāršāk nekā līdz šim – tam vairs nebūs nepieciešama visa zemesgabala atkārtota uzmērīšana, bet pietiks tikai ar atsevišķa neprecīzi uzmērītā robežposma pārmērīšanu.

Lai vienkāršotu kļūdu labošanu, nepieciešamas izmaiņas Nekustamā īpašuma valsts kadastra likumā. Par izmaiņu veikšanu otrdien vienojusies valdība, taču precīzu kārtību, kā varēs labot pieļautās uzmērīšanas kļūdas vēl būs jānosaka Ministru kabinetam.

Šobrīd, ja ir nepieciešams izgatavot jaunu zemes robežu plānu, dabā ir atkārtoti jāuzmēra visus zemes vienības robežposmus, apvidus objektus un apgrūtinājumus. Taču šāda prasība ir nelietderīga, jo bieži vien neprecizitātes var novērst, atkārtoti uzmērot tikai atsevišķu robežposmu.

Kadastrālās uzmērīšanas datu un dokumentu labošanas kārtības maiņu rosināja mērnieku sabiedriskās organizācijas – Latvijas Mērnieku biedrība un Latvijas Kartogrāfu un ģeodēzistu asociācija, tālāk līdz valdībai iniciatīvu virzīja Tieslietu ministrija (TM).

TM konstatēja, ka pašlaik no spēkā esošajiem normatīvajiem aktiem nav skaidrs, vai un kādos gadījumos var neizgatavot jaunu zemes kadastrālās uzmērīšanas dokumentu, bet labot iepriekš izgatavoto dokumentu, zemes kadastrālajam uzmērītājam parakstoties un norādot vārdus “labotam ticēt”. Tāpēc šo kārtību noteiks Ministru kabinets.

Tāpat izmaiņas likumā paredz zemes īpašniekam tiesības ierosināt uz viņa zemes esošas būves ar nenoskaidrotu piederību noteikšanu. Nekustamā īpašuma objekta noteikšanu varēs ierosināt valsts institūcija un vietējā pašvaldība, kurai likumā par nekustamā īpašuma atsavināšanu sabiedrības vajadzībām uzlikts pienākums atsavinātos nekustamos īpašumus ierakstīt zemesgrāmatā.

Likumprojekts

Anotācija


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. зеркальные права Цена на обучение и получение водительских прав может варьироваться в зависимости от региона и типа транспортного средства. Например,…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *