Seminārā prezentē EUPOS-Rīga

Vakar, 30.jūnijā, Latvijas Universitātes centrālajā ēkā nelielam speciālistu lokam LU Ģeodēzijas un Ģeoinformātikas institūta direktors Jānis Balodis stāstīja par GNSS bāzes staciju tīkla EUPOS-Rīga sistēmas tehniskajām īpašībām.

Sākot ar šā gada 1. maiju EUPOS-Rīga sistēmas uzturēšana no SIA „Rīgas Ģeometrs” pārgājusi Latvijas Universitātes Ģeodēzijas un Ģeoinformātikas institūta (ĢĢI) pārziņā. Lai spētu nosegt uzturēšanas izmaksas, EUPOS-Rīga sistēmas datu lietošanai ar 1. jūliju tiek piemērota abonentmaksa. Iepriekš Mernieks.lv bija publicēta SIA „Rīgas Ģeometrs” pārstāvja Sergeja Plotņikova sniegtā informācija, ka EUPOS-Rīga datu korekcijas servisa abonēšana maksā 423 Ls gadā, taču izrādās, tā ir bijusi tikai „Rīgas Ģeometrs” ieplānotā abonentmaksa, kura nav realizēta, jo pieņemts lēmums pašiem nepārdot korekcijas datus, bet nodot EUPOS-Rīga universitātei. Jānis Balodis portālam pauda uzskatu, ka vismaz daļa no līdzšinējiem EUPOS-Rīga lietotājiem (pašlaik to ir ap 40) paliks par tīkla abonentiem arī turpmāk. Arī ar abonentmaksu Rīgā strādājošajiem mērniekiem EUPOS-Rīga būs lētākais no pieejamajiem RTK korekciju datu tīkliem, sacīja Latvijas Universitātes Tehnoloģiju pārneses kontaktpunkta pārstāvis Māris Jansons.

Prezentācijā J. Balodis iepazīstināja ar EUPOS tīkla kopējiem raksturlielumiem, piemēram, sistēmā kopumā ietilpst apmēram 900 bāzes stacijas 17 Eiropas valstīs. Rīgā atrodas 5 bāzes stacijas, kas ar 90% varbūtību spēj nodrošināt 1-2 cm horizontālo precizitāti, kas ticis noskaidrots, pārbaudot GPS koordinātas ar RTK metodi (detalizētākus precizitātes aprēķinus skatiet pievienotajās prezentācijas slaidu fotogrāfijās). Viena no stacijām nesen tikusi pārvietota no Maskavas ielas uz Salaspili. Rīgā nav tik stabila zemes pamatne kā, piemēram, klinšainajā Skandināvijā, tāpēc tīklā notiek deformācijas.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *