“Latvijas Valsts Ceļu” konkursā neuzvar zemākās cenas solītājs

“Latvijas Valsts Ceļu” konkursu jaunākie rezultāti, salīdzinot tos ar iesniegto piedāvājumu atvēršanas protokolā uzrādītajām cenām liecina, ka nevienā no iepirkuma daļām nav uzvarējis zemākās cenas piedāvājums.

Kā Mernieks.lv ziņoja, VAS “Latvijas Valsts Ceļi” konkursā LVC 2011/32/AC  par autoceļu P4 un P74 ceļa zemes nodalījuma joslas kadastrālās uzmērīšanas, ārējo robežu ierīkošanas, atjaunošanas un sakārtošanas darbu veikšanu uzvarējusi SIA Metrum ar piedāvātajām līgumcenām 4336,2 Ls un 3884,7 Ls, autoceļu P36 un P45 lotēs uzvarējis Latvijas Valsts Mērnieks ar cenām attiecīgi 1740 Ls un 2420 Ls, bet P62 lotē – SIA Preime, kas šeit piedāvāja līgumcenu 6207,13 Ls. 

Iesniegto piedāvājumu protokolā redzams, ka visās iepirkuma daļās zemāko cenu bija piedāvājusi SIA “Livland”, taču tā nav atzīta par uzvarētāju nevienā no tām. Vienā no iepirkuma daļām (par autoceļa P36 darbiem) otru augstāko cenu bija iesniegusi SIA “Ametrs”, taču, pēc portāla rīcībā esošās informācijas, uzņēmums no pasūtījuma atteicies, tāpēc tas ticis trešās zemākās (otras augstākās) cenas piedāvātājam – VSIA “Latvijas Valsts Mērnieks”.

Šī konkursa rezultāti pierāda, ka ne vienmēr konkursos uzvara garantēta zemākās cenas solītājam, bet tiek ņemti vērā arī citi faktori. Viens no šādiem faktoriem ir pagājušā gada 1. oktobrī pieņemtie grozījumi “Publisko iepirkumu likumā”, kas paredz, ka no konkursiem tiek izslēgti tie pretendenti, kuri algās maksā mazāk par 70% nekā vidēji nozarē. Valsts un pašvaldību konkursos nevar piedalīties arī tie uzņēmumi, kas kaut reizi pieķerti, nelegāli nodarbinot cilvēkus. Izslēgšanas iemesli var būt arī uzņēmuma darbinieku kvalifikācijas neatbilstība iepirkuma prasībām, u.c.

Iesniegto piedāvājumu protokols

Konkursa rezultāti


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *