Kā „mērīt” bez sertifikāta?

Juridiskā regulējuma maiņa mērniecības nozarē, pārejot no licencētām firmām uz sertificētiem individuālajiem mērniekiem, atsevišķus nozares pārstāvjus motivē uz dažādu “radošu ideju” izmēģināšanu praksē – kā turpināt pārdot mērniecības pakalpojumus, kaut arī nav sertifikāta.

Sertificēts mērnieks Mārtiņš Platacis portālu informēja par vienu šādu gadījumu. Pie viņa, sākumā stādoties priekšā kā zemes īpašnieks, vērsies kāds Gundars, vēloties noskaidrot topogrāfiskās uzmērīšanas cenu kādam zemes gabalam Valmierā. Sazinoties otrreiz, kad Platacis nosaucis cenu, Gundars atklājis, ka patiesībā arī pats esot mērnieks, tikai bez sertifikāta. Viņš piedāvājis Platacim uzmērīt šo zemes gabalu, daļu no pakalpojuma maksas kā atlīdzību par darba sagādāšanu atstājot viņam.
Minētais Gundars ir Gundars Vaļģis no SIA “Amatas Mērnieks”. Portālam Mernieks.lv viņš atzina, ka šāds piedāvājums no viņa puses esot bijis. “Viens gadījums bija, bet tur nekas nesanāca”, Vaļģis sacīja, atbildot uz jautājumu, vai, palicis bez legālas iespējas mērīt pašam, tagad darbojas kā sava veida mērniecības pakalpojumu aģents. Regulāri viņš šādi nestrādājot, vienkārši šoreiz negribējies “zaudēt klientu”.
Teorētiski bez licences palikušo firmu nesertificējušies mērnieki, protams, var uzsākt darboties kā “tirdzniecības aģenti” mērniecībā, piedāvājot klientus par starpniekmaksu. Šeit gan saskatāmas zināmas juridiska rakstura problēmas. Pirmkārt, no šādām starpniekmaksām visdrīzāk netiek maksāti nodokļi. Otrkārt, šāda veida sadarbībā paliek risks bīstamākai tendencei, ka nesertificētais mērnieks var piedāvāt pašam veikt reālos darbus, sertificētajam mērniekam tos tikai parakstot (kas gan, visticamāk, būs iespējams tikai starp savstarpēji labi pazīstamiem mērniekiem, kuri viens otram uzticas, jo nez vai kāds ies riskēt ar savu sertifikātu, parakstot nepazīstama nesertificēta mērnieka darbu). Finansiāli šādos gadījumos zaudētājs paliek klients, kurš pārmaksā starpniekprocentus. Tāpēc no klienta pozīcijām allaž būtu svarīgi painteresēties, vai konkrētajam mērniekam ir sertifikāts, ko var izdarīt gan LMB SC un ABC Mācību centra sertificēšanas centru mājas lapās, gan Mernieks.lv sertificēto personu sarakstā.

Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *