Mērnieki var palīdzēt!

2010. gada 9. septembrī notika LMB kopsapulce, kurā piedalījās un uzstājās LMB vecbiedrs docents Jānis Klētnieks. Tika izteikts aicinājums LMB meklēt savu „piesaistes punktu”, kur varētu rīkot sanāksmes, konferences vai sporta spēles. Par raksturīgu un vēsturisku vietu var uzskatīt Vecpiebalgas Brāļu kaudzīšu memoriālo muzeju „Kalna Kaibēni” (2009. gadā apritēja 130 gadu kopš izdots brāļu Kaudzīšu uzrakstītais literārais darbs „Mērnieku laiki”). Šobrīd muzejā faktiski nav nekas pārstāvēts no mērniecības vēstures. Jānis Klētnieks aicināja mērniekus brīvprātīgi papildināt ekspozīciju ar mērniecības darbiem – plāniem, kartēm, atmiņu pierakstiem, instrumentiem, izcilāko mērnieku dzīves stāstiem un sniegt plašāku mērniecības kā profesionālās nozares atspoguļojumu. Tas veicinātu sabiedrībā ne tikai mērniecības plašāku atpazīstamību, bet saglabātu kultūrvēsturisko mantojumu nākamām paaudzēm.

LMB valde un katrs biedrības loceklis tiek aicināts dāvināt Brāļu Kaudzīšu muzejam tos darbus, kas liktos nozīmīgi saglabāšanai. Muzejs ir vienīgā vieta, kur nodotie materiāli fondos tiek uzskaitīti un saglabāti.
Šobrīd jau vairāki nozares speciālisti (Jurijs Zabalotnijs, Rīgas Tehniskā universitātes mācībspēki) ir atsaukušies aicinājumam un nodevuši instrumentus ar vēlmi tos dāvināt muzejam. To var izdarīt RTU Āzenes ielā 16-110. telpā (Mārtiņš Reiniks). Iegūstot lielāku ekspozīcijas vienību skaitu, to pavasarī nodos muzeja pārzinim Aivaram Ošiņam. Lai ekspozīcija nākotnē nebūtu bezpersoniska, aicinājums nododamajiem instrumentiem vai citiem eksponātiem, pievienot īsu aprakstu kā tas nonācis muzeja rīcībā (Kādiem darbiem instruments izmantots? Kas pēdējais strādājis ar to? Kurš nozarē zināms cilvēks to izmantojis?). Aicinājums dalīties arī ar fotoattēliem par jaunlaiku mērniecības procesiem.
Cerot uz nozares patriotu atsaucību!
Mārtiņš Reiniks (martins.reiniks@rtu.lv)

Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *