“Latvijas Valsts Ceļu” konkurss liecina, ka cenu dempings turpinās

Šodien notikusi piedāvājumu atvēršana “Latvijas Valsts Ceļu” konkursam par autoceļu A3 un A9 zemes nodalījumu joslas kadastrālās uzmērīšanas, ārējo robežu ierīkošanas, atjaunošanas un sakārtošanas darbu veikšanu. Iesniegtie piedāvājumi liecina, ka zemākais solītājs piedāvā veikt darbus par cenu, kas ir vēl par aptuveni 30% mazāka nekā LVC noteiktā pieejamā finansējuma summa 18 000 Ls, kas zinātāju vērtējumā jau tā ir zem darbu pašizmaksas.

Vislētākās cenas piedāvājumu iesniedzis SIA “Vidzemes Mērnieks”, solot darbus izpildīt par 13 100 Ls. Tālu “neatpaliek” arī SIA “Livland”, kas iesnieguši cenas piedāvājumu 14 136 Ls. Minimāli zem LVC noteiktās summas “palīdis” AS “Mērniecības centrs MC” – 17 881, 47 Ls, bet SIA “Metrum” un VSIA “Latvijas Valsts Mērnieks” iesnieguši piedāvājumus virs LVC noteiktā sliekšņa – attiecīgi 22 918 un 27 000 Ls.

Situācija, kurā gadu no gada ir pretendenti, kas iesniedz piedāvājumus par dempinga cenām, veicina deflācijas spirāli – nākamajā konkursā LVC jau piedāvās vēl zemāku pieejamā finansējuma summu. Paliek jautājums, ar kādiem līdzekļiem un kādā kvalitātē var paveikt darbus zem pašizmaksas un kādu iespaidu tas atstāj uz mērniecības nozari kopumā. Šo tendenci varētu mainīt, ja nākamajā reizē ne vien lielās, bet arī pārējās konkursā dalību ņemošās mērniecības firmas nebaidītos izteikt piedāvājumus virs LVC noteiktās summas. Galu galā tas būtu izdevīgi visiem mērniecības tirgus spēlētājiem – LVC nāktos izsludināt jaunu konkursu, kurā maksimālās cenas latiņa jau būtu pacelta augstāk.

LVC konkursa piedāvājumu atvēršanas protokols


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *