Kādas būs sekas Konkurences padomes atzinumam?

Jūlijā Konkurences padome nāca klajā ar paziņojumu par mērniecības ģeodēzisko un zemes ierīcības pakalpojumu sniegšanas tirgus uzraudzības rezultātiem, kuros konstatēts, ka “Rīgā konkurences apstākļos nepamatoti darbojas pašvaldības uzņēmums un Rīgas domes saistošie noteikumi atsevišķos tirgos tam veido monopolstāvokli, tādējādi Rīgā paaugstinot noteiktu mērniecības pakalpojumu cenas un pagarinot izpildes termiņus”. KP slēdziens mērnieku sabiedrībā radījis jautājumus, kāda atbildīgo institūciju rīcība šim paziņojumam sekos un kas tiks darīts, lai nevienlīdzīgās konkurences situāciju labotu.

Konkurences padome portālu Mernieks.lv informēja, ka tās kompetencē šādos gadījumos ietilpst aicināt Tieslietu un nozaru ministrijas „virzīt grozījumus attiecīgajos normatīvajos aktos, kā arī izvērtēt un reorganizēt konkrētā valsts vai pašvaldības uzņēmuma darbību tā, lai tā atbilstu Konkurences likuma un Valsts pārvaldes iekārtas likuma 88.panta pirmās daļas noteikumiem, kur noteikts:
“publiska persona komercdarbību var veikt atsevišķos gadījumos:
1) ja tirgus nav spējīgs nodrošināt sabiedrības interešu īstenošanu
attiecīgajā jomā;
2) nozarē, kurā pastāv dabiskais monopols, tādējādi nodrošinot sabiedrībai
attiecīgā pakalpojuma pieejamību;
3) stratēģiski svarīgā nozarē;
4) jaunā nozarē;
5) nozarē, kuras infrastruktūras attīstībai nepieciešami lieli
kapitālieguldījumi;
6) nozarē, kurā atbilstoši sabiedrības interesēm nepieciešams nodrošināt
augstāku kvalitātes standartu.” ”

Par mērniecības tirgus uzraudzības slēdziena rezultātiem KP esot jau rakstiski informējusi Tieslietu, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministriju, Rīgas domi, kā arī Ministru prezidentu. KP vēstulē iepazīstinājusi ar savu „izvērtējumu par atsevišķu darbību un Rīgas domes saistošo noteikumu atsevišķu punktu neatbilstību normatīvo aktu regulējumam”, kā arī lūgusi „izvērtēt SIA „Rīgas ĢeoMetrs” darbību nepieciešamību un pamatotību” un „nepieciešamību Rīgas domes 28.12.2000. saistošo noteikumu Nr.106 ietvaros SIA „Rīgas ĢeoMetrs” piešķirt monopoltiesības, rodot iespēju atvērt tirgu brīvai konkurencei”.

Rīgas domes atbildīgais departaments – Pilsētas attīstības departaments – informēja, ka esot uzsākta „situācijas izpēte”. Departaments pašlaik apkopojot viedokļus no „visām Rīgas domes kompetentajām iestādēm” un savu viedokli sniegšot augusta beigās. Arī Tieslietu ministrija patlaban nebija gatava sniegt konkrētāku atbildi, vienīgi apstiprināja, ka ministrijā saņemta Konkurences padomes vēstule un gatavota atbilde uz to, kas tuvākajās dienās tiks nosūtīta. Pēc tam ministrija sniegs plašāku komentāru. No SIA “Rīgas Ģeometrs” komentārs līdz raksta publicēšanai netika saņemts.

Mernieks.lv turpinās sekot līdzi notikumu attīstībai.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Впоследние годы установка счетчика тепла в Киеве и Киевской области является одной из самых популярных и востребованных услуг. Это нисколько…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *