Mērnieki palīdz reģistrēt Ginesa rekordu

Sestdien Ventspilī tika uzstādīts Ginesa rekords, izveidojot pasaules vēsturē garāko ziedu paklāju – vairāk nekā 1665 m. Rekorda apstiprināšanā bija nepieciešams arī neatkarīgu mērnieku atzinums, ko sniedza uzņēmuma SIA “Ģeodēzists” mērnieki.

Ziedu paklāja veidošanā visu dienu aktīvi piedalījās gandrīz 1000 brīvprātīgo, bet kopumā rekorda uzstādīšanā dalību ņēma apmēram 3500 cilvēku, kas ievietoja paklājā aptuveni 80 000 puķu podiņu. Viņu pūles rezultējās Ginesa rekordā, kura apstiprināšanai uz Ventspili bija uzaicināta arī Ginesa rekordu administrācijas pārstāve Mariamarta Ruano De Grehema. Intervijā LNT Grehema solīja, ka šis rekords varētu tikt publicēts nākamajā Ginesa rekordu grāmatas izdevumā, kas paredzēts 2012. gadā.

Visas dienas garumā strādāja arī pasākuma oficiālie mērnieki SIA “Ģeodēzists”, kas veica ne tikai ziedu paklāja garuma, bet arī platuma, augstuma un laukuma mērījumus. Gala rezultātā iegūtie dati par ziedu paklāju ir šādi: garums – 1665,93 m (šis garums ir patiesais –  trīsdimensiju izmērs, nevis LKS-92TM  projekciju  plaknes garums), vidējais platums – 1,19 m, vidējais augstums – 0,37 m, laukums – 1982 kv.m. Mērījuma veikšanai tika īpaši ierīkots lokāls atbalsta punktu tīkls. Neatkarīgu mērnieku līdzdalība bija obligāts priekšnoteikums no Ginesa rekordu administrācijas puses, lai rekords tiktu atzīts par oficiālu.

„Bijām pagodināti piedalīties šādā pasākumā un palīdzēt ierakstīt Latvijas un Ventspils vārdu Ginesa rekordu sarakstā. Vienlaikus tā bija interesanta pieredze – reizēm mērniekiem jānodarbojas arī ar neparastām lietām”, saka SIA „Ģeodēzists” direktors Aigars Ansbergs.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *