LĢIA uz laiku pārtrauks LATPOS sistēmas darbību

Latvijas ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) no nākamās nedēļas gatavojas pārtraukt GPS bāzes staciju sistēmas LATPOS darbību. Pārtraukums varētu ilgt vienu nedēļu.

“Tas nav ne mūsu “streiks”, ne protests, tā ir esošās finansiālās situācijas realitāte, jo mums šim mēnesim vairs nav finansējuma”, par LATPOS sistēmas darbības pārtraukšanas iemesliem stāsta Aizsardzības ministrijas Ģeotelpiskās informācijas politikas plānošanas un uzraudzības nodaļas vadītāja Dina Giluce. “Mums nav citas izejas, kā laist darbiniekus bezalgas atvaļinājumā, lai gan jau līdz šim štata vietu skaits samazināts uz pusi”.

Giluce norāda, ka Tirdzniecības un Rūpniecības kamera, kas ir viens no valdības sociālajiem partneriem budžeta veidošanā un strukturālo reformu veikšanā, esot norādījusi uz LATPOS sistēmas iespējamo nevajadzīgumu. “Es atsakos piekrist, ka šī funkcija būtu jālikvidē, jo tāda pastāv katrā valstī”, saka Giluce, piebilstot, ka LATPOS iespējamā aizvēršana izraisījusi zināmu rezonansi pat NATO aprindās: “Augsta ranga NATO virsnieks sacīja, ka šāda funkcija ir vistiešākajā veidā saistīta ar valsts suverenitāti”.

Patlaban plānots, ka LATPOS nedarbosies, sākot ar nākamo pirmdienu un pārtraukums ilgs nedēļu, tomēr nav skaidrības arī par aiznākamo nedēļu. “Centīsimies, lai LATPOS lietotāji ciestu pēc iespējas mazāk, protams, vislielākās grūtības būs reālā laika lietotājiem”, skaidro Giluce. Runājot par jautājuma juridisko aspektu, viņa min, ka, paziņojot par sistēmas slēgšanu 5 dienas iepriekš, šāda slēgšana nepārkāpjot līgumu noteikumus.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. зеркальные права Цена на обучение и получение водительских прав может варьироваться в зависимости от региона и типа транспортного средства. Например,…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *