Lietuvā izveidots kadastrālās mērīšanas apstrādes tiešsaistes serviss

Lietuvas Valsts Reģistru centrs, organizācija, kas atbildīga arī par Lietuvas Zemes kadastra funkcionēšanu, izveidojusi jaunu ArcGIS servera aplikāciju GeoMatininkas (ĢeoMērnieks), kas ļauj gan privātajiem, gan Reģistru centra mērniekiem tieši internetā apstrādāt mērījumu rezultātus, sagatavot kadastrālos failus un uzglabāt tos centrālajā kadastru datubāzē. Izmantojot dažādus rediģēšanas instrumentus tīklā, mērniekiem ir iespēja iesniegt kadastrālos datus elektroniski, šādā veidā izpaliek vajadzība pēc papīriem un manuālas datu ievades. Sistēma atpazīst arī digitālos parakstus, kurus jau izmanto notāri.

ĢeoMērnieks ir aplikācija, kas piedāvā pusautomātisku visa veida zemes kadastra dokumentu sagatavošanu. Visi dati, ieskaitot mērījumu rezultātus, zīmējumus, skenētos dokumentus, kadastra datus un īpašumu vērtības tiek uzglabāti vienotā sistēmā, izmantojot parastu interneta pārlūkprogrammu.

Aplikācijā ir padomāts arī par dizainu – lietotāju interfeiss ticis veidots līdzīgi populārākajām programmām, kuras mērnieki izmanto. Ir daudz instrumentu, kas atvieglo darbu un iespējas ir diezgan unikālas. Piemēram, programma dod iespēju piekļūt informācijas izejas avotiem kā kadastrālie un karšu dati dažādos formātos, ortofotogrāfiju datu bāze, kas nepieciešami jaunu kadastrālo failu veidošanai.

Vairāk informācijas par ĢeoMērnieku iespējams iegūt no Lietuvas Valsts Reģistru Centra, Šauļius Milēvičus ziņo portālam clge.eu.

Avots: www.clge.eu


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *