Būvbiecības likums paredz vienkāršot būvniecības procesu

Pagājušajā ceturtdienā Ministru kabinetā izskatīšanai iesniegts Būvniecības likuma likumprojekts.

Likumprojekts izstrādāts saskaņā ar pašreizējās valdības deklarāciju, kas cita starpā apņēmusies sakārtot likumdošanu būvniecībā – uzlabot būvniecības procesa tiesisko regulējumu un mazināt birokrātiskos šķēršļus uzņēmējiem.

Būvniecības likums ir spēkā kopš 1995.gada un tajā ir veikti 11 grozījumi, kā rezultātā Būvniecības likumā ir radušās savstarpējas pretrunas. Kā arī tas nav saskaņots ar Administratīvā procesa likumu, kā rezultātā administratīvais process būvniecībā notiek saskaņā ar administratīvo tiesu interpretāciju, kas nereti ir pretrunā ar Būvniecības likuma mērķi un jēgu. Būvniecības likumā nav skaidri noteiktas valsts un pašvaldību institūciju kompetences un būvniecības dalībnieku tiesības un pienākumi.

Būvniecības process neatbilst šā brīža situācijai un ir samērā smagnējs un paredz daudzu nelietderīgu lēmumu un saskaņojumu nepieciešamību. Vienlaikus tā struktūra nepieļauj papildus vienkāršotu procedūru un izņēmumu gadījumu noteikšanu.

Likumprojekts paredz:
• Vienkāršot būvniecības procesu, it sevišķi privātmājām;
• Mazināt administratīvo slogu būvniecībā, samazinot nepieciešamās atļaujas un saskaņojumus būvniecības uzsākšanai;
• Skaidri noteikt valsts un pašvaldību kompetenci būvniecības jomā;
• Noteikt būvniecības dalībnieku tiesības un pienākumus;
• Saskaņot Būvniecības likumu ar Administratīvā procesa likumu.

No mērniecības viedokļa ir svarīgi sekot visām izmaiņām likumdošanā, lai normatīvajos aktos tiktu ietvertas normas, kas paredz kvalitatīvu inženierizpētes materiālu izmantošanu projektēšanas procesā un attiecīgu būvniecības procesu ģeodēzisko uzraudzību. Pie tam, ir svarīgi definēt gadījumus, kad uzraudzību var veikt tikai ģeodēziskajos darbos būvniecībā sertificētas personas.

Nākošajā Latvijas Mērnieku biedrības valdes sēdē (12.08.2009) ir paredzēts izskatīt likumprojektu un sagatavot attiecīgus priekšlikumus.

mernieks.lv


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Впоследние годы установка счетчика тепла в Киеве и Киевской области является одной из самых популярных и востребованных услуг. Это нисколько…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *