Bojāti divi GLONASS sistēmas pavadoņi

Divi no 20 šobrīd orbītās esošiem GLONASS (Krievija) pavadoņu sistēmas elementiem ir tehniski bojāti. Šobrīd zināms, ka vienu no tiem varēs atjaunot darbam, bet par otra pavadoņa darbības atsākšanu vēl nav zināms. Par to tikšanās laikā ar Krievijas premjeru Vladimiru Putinu informējis Federālās kosmiskās aģentūras vadītājs.

Abi šie pavadoņi ir vecākie sistēmā – orbītās nogādāti 2003. gada nogalē un integrēti sistēmā 2004. gadā. Viena pavadoņa darbību varēs atjaunot pēc „tehniskās apkopes”, kas tam ir regulāra. Taču otrs ir vecāka modeļa pavadonis, kas jau kalpojis 67 mēnešus, un tas ir ilgāk par noteikto garantijas laiku.

Vecākais no pavadoņiem darbību pārtrauca jau maija sākumā, bet otrs šī gada jūnija vidū. Sistēmā joprojām strādā 18 pavadoņi, kas nenodrošina globālu pārklājumu, taču Krievijas teritorijai ir pietiekams. Būtiski, ka abi bojātie pavadoņi ir pirmajā orbitālajā plaknē (pavadoņu nosacītie nr. 4 un 6).

Avots:  rian.ru
glonass-ianc.rsa.ru 


Raksts publicēts

,

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *