Vācijas Aerokosmiskais centrs pirmo reizi uztvēris GPS L5 signālu

GPS pavadoņu sistēmai paredzēta būtiska modernizācija, pēc kuras pavadoņi spēs nodrošināt daudz augstāku koordināšu noteikšanu. 24. martā orbītā tika palaists pavadonis (GPS-2R-20), kas aprīkots ar testa versijas GPS signālu raidītāju frekvences diapazonā L5.

Vācijas Aerokosmiskā centra zinātnieki paziņoja, ka veiksmīgi uztver testa raidītāja signālu. Signāla uztveršanai izmanto kosmiskā vadības centra trīsdesmitmetrīgo antenu, kas atrodas Veilheimā (Weilheim). Zinātnieki veica uztveramā signāla izpēti un neatkarīgi no amerikāņu kolēģiem apstiprināja tā priekšrocības.

Kombinācijā ar pašreiz izmantojamajiem signāliem, L5 signāls nodrošinās jonosfērā radīto radioviļņu kļūdu korekciju, kas ļaus uzlabot atrašanās vietas noteikšanas precizitāti. Jaunā diapazona signāli tiks raidīti no jaunās paaudzes pavadoņiem IIF, kuru palaišana ekspluatācijā paredzēta 2009.gada beigās.

Avots: www.dlr.de


Raksts publicēts

,

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *