Inženierkomunikāciju turētāju sadarbības padomes sēde

9.oktobrī pašvaldības uzņēmumā „Rīgas ĢeoMetrs” notika kārtējā Inženierkomunikāciju turētāju sadarbības padomes sēde. Šajā sēdē padomes locekļi tika informēti par dažādām pašvaldības uzņēmuma „Rīgas ĢeoMetrs” pēdējā laika aktivitātēm.
Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Gunārs Silabriedis informēja, ka ir pabeigts aktuālākās M1:500 topogrāfiskās informācijas sakārtošanas process visās 128 kadastra grupās – visā Rīgas pilsētas teritorijā. Tas nozīmē, ka mērniekam kā izejas dati tiek izsniegts fragments no Rīgas pilsētas „dežūrkartes”, nevis, kā iepriekš – visi arhīvā esošie faili par interesējošo teritoriju.
Informācijas nodaļas vadītājs Sergejs Plotņikovs pastāstīja, ka „Rīgas ĢeoMetrs” sadarbībā ar uzņēmumiem „Rīgas ūdens” un „Rīgas siltums” ir realizējis pilotprojektu minēto uzņēmumu arhīvos esošo digitālo un analogā formā esošo topogrāfisko datu sinhronizācijā. Datu sinhronizācijas process ietvēra arī analogo datu digitizāciju un lauka mērījumus. Projekta mērķis ir panākt situāciju, ka mērniekam, Rīgas pašvaldības uzņēmumu inženierkomunikāciju informācijas saskaņošana būs jāveic tikai vienā vietā – „Rīgas ĢeoMetrā”.
Pašreiz datu sinhronizācija ir veikta: vienā kadastra grupā ar uzņēmumu „Rīgas siltums” un vienā kadastra grupā ar uzņēmumu „Rīgas ūdens”. Provizoriskie aprēķini liecina, ka šo procesu visā pilsētas teritorijā līdz 2010.gadam ar pašreiz pieejamajiem resursiem pabeigt nebūs iespējams.
Profesors Jānis Balodis prezentēja EUPOS-RĪGA atbalsta tīklu un tā izmantošanas iespējas topogrāfiskās informācijas aktualizācijā. Tīklā ietilpst 5 punkti, kas vienmērīgi izvietoti Rīgas pilsētas teritorijā. Veiktie eksperimentālie mērījumi apliecina, ka veicot mērījumus reālā laikā 70% gadījumu 15 sekunžu laikā ir iespējams noteikt plaknes koordinātas ar +/- 1cm precizitāti , bet 100% gadījumos ar +/- 2cm precizitāti.
Augstumu noteikšanas precizitāte vēl tiek testēta.
Pašreiz EUPOS-RĪGA bāzes staciju dati ir pieejami bez maksas.
Padomes locekļiem interesēja, kā notiek datu apmaiņa starp Valsts zemes dienestu un uzņēmumu „Rīgas ĢeoMetrs”, kā arī “Ģeotelpiskās informācijas likuma” tālāka virzība. Šajā sakarā tika nolemts uz nākamo Inženierkomunikāciju turētāju sadarbības padomes sēdi uzaicināt Valsts zemes dienesta un Aizsardzības ministrijas pārstāvjus.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *