Mērniecības Datu Centrs paplašina darbību

No 15.septembra SIA “Mērniecības Datu Centrs” (MDC) uzsāka apkalpot jau piekto pašvaldību – Ogres novada domi. Tikai pirms trim mēnešiem – 16.jūnijā, tika uzsākta MDC darbība arī Ozolnieku novadā. Kopumā, bez minētajām pašvaldībām vēl tiek apkalpoti Siguldas un Stopiņu novadi, kā arī Mārupes pagasts.
MDC nodarbojas ar topogrāfisko un inženierģeodēzisko datu bāzu uzturēšanu pašvaldību vajadzībām. To nosaka attiecīgi pašvaldību saistošie noteikumi un savstarpēji noslēgtie sadarbības līgumi. Datu pieejamība pašvaldībām tiek nodrošināta bez maksas. Par informācijas izsniegšanu un aktualizēto datu ievietošanu datubāzē samaksa tiek prasīta no topogrāfisko un inženierģeodēzisko datu lietotājiem – mērniecības uzņēmumiem. Augstāk minētajās teritorijās Valsts Zemes dienests topogrāfiskos datus mērniekiem vairs neizsniedz un attiecīgi par to samaksu neprasa.

Pateicoties 2007.gada nogalē ieviestajai elektroniskās reģistrēšanas sistēmai, MDC mērniekus apkalpo tikai interneta vidē. Rezultātā paātrinājusies pasūtījumu reģistrēšana, kā arī, mērniekiem būtiski samazinājies patērētais laiks un transporta izdevumi, kas bija saistīti ar darbu saskaņošanu MDC.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. зеркальные права Цена на обучение и получение водительских прав может варьироваться в зависимости от региона и типа транспортного средства. Например,…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *