Standartizācijas tehniskā komiteja balso par Topogrāfisko apzīmējumu standarta nepieciešamību

Šī gada 27.augustā Metroloģijas centrā notika Standartizācijas tehniskās komitejas sēde. Darba kārtībā bija divi jautājumi:
komitejas sastāva precizēšana;
Topogrāfisko apzīmējumu standarta nepieciešamība Latvijas valstī.
Uzklausot komitejas priekšsēdētāja Jāņa Kaminska ziņojumu, tika izskatīti un pieņemti priekšlikumi par dažu biedru izstāšanos no komitejas un jaunu uzņemšanu. Komitejā tika iekļauti Latvijas Mērnieku biedrības, SIA „Rīgas ĢeoMetrs” un SIA „Mērniecības Datu Centrs” pārstāvji.
Tālākajā sēdes gaitā Latvijas Mērnieku biedrības pārstāvis Māris Kaļinka prezentēja Topogrāfiskā apzīmējumu standarta 1.daļu Mērogs 1:500. Darbs pie standarta izstrādāšanas uzsākās 2006.gada rudenī. Pēc divu gadu darba biedrība sadarbībā ar RTU, SIA ”MerKo”, SIA „Ģeodēzists” un SIA „Mikrokods” ir izdarījusi apjomīgu darbu un izveidojusi ISO un LVS prasībām atbilstošu Topogrāfisko apzīmējumu standarta projektu. Lielu ieguldījumu standarta izveidē deva lielākās inženierkomunikāciju kompānijas – Latvenergo, Latvijas gāze, Lattelekom.
Uzklausot katra komitejas locekļa viedokli, vienbalsīgi tika nobalsots, ka standarts ir nepieciešams.
Izstrādātais Topogrāfisko apzīmējumu standarta projekts ir ievietojams LVS mājas lapā, kā arī jāturpina darbs pie standarta papildināšanas ievērtējot ieinteresēto pušu intereses.
Topogrāfisko datu standartizācijā galvenokārt ir ieinteresēti mērnieki un datu uzturētāji – pašvaldību datu bāžu uzturētāji, inženierkomunikāciju kompānijas un valsts kopējās datu bāzes uzturētājs.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *