Ministru kabinetā izskatīts jaunais Valsts zemes dienesta cenrādis

Vakar, 2008.gada 18.augustā, Ministru Kabinetā izskatīti grozījumi Ministru kabineta 2006.gada 14.februāra noteikumos Nr.147 „Noteikumi par Valsts zemes dienesta sniegto maksas pakalpojumu cenrādi”. Pēc anotācijā sniegtās informācijas izcenojumu sadārdzinājums attiecībā pret iepriekšējiem izcenojumiem ir 10% – 25%. Tas esot mazāks salīdzinājumā kopējo cenu palielinājumu nekustamo īpašumu tirgū, kā arī mazāks par patēriņa cenu un algu izmaiņām laika periodā no 2005.gada.
Veicot nelielus aprēķinus, apstiprinājās, ka sniedzot pakalpojumus mērniekiem, sadārdzinājums ir 25% robežās.
Ja līdz šim par viena vidēji liela topogrāfiskā darba (~0,5ha) izejas informācijas saņemšanu un darba reģistrāciju Valsts zemes dienestā mērniekam bija jāmaksā Ls18,25, tad pēc jaunā cenrāža Ls22,70. Sadārdzinājums 24%.
Lai veiktu zemes kadastrālo uzmērīšanu vienam zemes gabalam, mērniekam, kā minimums bija jārēķinās ar izdevumiem Ls21,10, kas bija jāmaksā Valsts zemes dienestā par informācijas saņemšanu un kadastra objekta datu reģistrāciju, bet saskaņā ar jaunajiem izcenojumiem šī summa būs Ls26,40. Attiecīgi sadārdzinājums 25%.


Raksts publicēts

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Paldies par mana brāļa Jāņa Bikšes [3.] (pēc dzimtas uzturētā “Dzimtas koka” reģistra – Jānis [3.]) “Dzīves nodarbošanās vēstures” izveidi…

TWITTER FORUMS

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *