Vaiomingā atver publiski pieejamu LiDAR datu portālu

2025. gada 30. maijā atklāts Wyoming LiDAR Data Portal – plaša mēroga digitālais rīks, kas nodrošina sabiedrībai piekļuvi augstas izšķirtspējas reljefa un kontūru datiem visā Vaiomingas pavalstī, ASV. Portālu izstrādāja Vaiomingas Ģeogrāfiskās informācijas zinātnes centrs (WyGISC), kas darbojas pie Vaiomingas Universitātes (UW) Skaitļošanas skolas. Iniciatīva oficiāli tika prezentēta Vaiomingas ģeotelpiskās organizācijas pavasara konferencē Kasperā.

Šis portāls ir nozīmīgs pavērsiens pavalsts ģeotelpisko spēju attīstībā. Izstrādāts, lai kalpotu plašam lietotāju lokam – no zemes plānotājiem līdz dronu pilotiem –, tas piedāvā brīvi pieejamus digitālos reljefa modeļus un 2 pēdu (61 cm) kontūru kartes.

“Šis ir liels solis pretim piekļuvei augstas izšķirtspējas reljefa datiem Vaiomingā,” uzsver Šons Lenings, WyGISC ģeotelpiskais speciālists. “Tagad ikviens var ar pāris klikšķiem izpētīt un lejupielādēt reljefa un kontūru datus jebkuram valsts reģionam.”

Plašs pielietojums un lietotāju loks

Portāls piedāvā visas pavalsts mēroga reljefa modeļus un ar tiem saistītus produktus, izmantojot LiDAR tehnoloģiju. Lietotāji ietver:

  • zemes īpašniekus, kas plāno apbūvi vai lauksaimniecību,

  • pētniekus un studentus, kas veic ģeoloģiskus vai vides pētījumus,

  • ārkārtas dienestus, kas sagatavojas dabas katastrofām vai uz tām reaģē,

  • dronu operatorus un āra aktivitāšu entuziastus,

  • pašvaldības un valsts iestādes, kas veic infrastruktūras vai resursu plānošanu.

Finansējums un nākotnes attīstība

Projekts tika finansēts ar vienreizēju 2 miljonu USD likumdošanas apropriāciju 2023. gadā, kas ļāva izstrādāt kontūru modeļus, pamatdatus un pašu portālu. WyGISC projektu īstenoja sadarbībā ar ģeotelpiskās inženierijas uzņēmumu Woolpert.

Jau ir sākta projekta 2. fāze, kurā plānots ciešāk sadarboties ar pavalsts ieinteresētajām pusēm, paplašināt datu kopas un uzlabot lietotāja pieredzi.

Oriģinālziņa


Raksts publicēts

,

kategorijā

Autors:

Pēdējie komentāri

  1. Ļoti žēl, ka Rīgā mums ir atsevišķa valstpilsēta,un tās kvaziģeoīda modelis nav iekļauts jaunajā LV14-2020 modelī. Ja es kļūdos,palabojiet,bet aprakstā…

Komentāri

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *