Kāds vispār konteksts šim komentāram, saistībā ar LMB? Vai jums ir kaut mazākā nojausma, ar ko LMB nodarbojās? LMB ļoti…
Laikapstākļi
Rīga, LV
11:21,
2024.11.22
0°C
ziņas ĪSUMĀ
- 5 piemēri ģeotelpisko datu ieguvei ar lidaparātiem
- Digitālie datu formāti Austrālijā apdraud mērnieku intelektuālā īpašuma tiesības
- GeoGov samitā spriež par ASV ģeotelpisko datu infrastruktūru
- Ģeotelpisko datu izmantošana plūdu risku novērtēšanā
- Milānas digitālā dvīņa izstrāde
- Geo Week izziņo stipendijas programmu
- Kā ģeotelpiskie dati palīdz attīstīt ātru interneta pieslēgumu
- Automātiski radīti 3D modeļi miljoniem ēku
- CLGE Jauno mērnieku konkursa rezultāti
- Geo Week izziņo Konsultatīvās padomes sastāvu
- Oktobra vidū Itālijā notiks 75. Astronautikas kongress
- InterGeo konferenci apmeklējuši ap 800 cilvēku
- Hanojā atvērts Korejas un Vjetnamas viedpilsētu būvniecības tehnoloģiju centrs
- Oktobra beigās notiks FIG Jauno ģeodēzistu forums
- Ar Copernicus datiem uzlabos Eiropas hidroloģiskās informācijas sistēmu
Mērniecības evolūcija tehnoloģiju pavadā
Žurnālā “GIM Magazine” sniegts neliels ieskats “viedā mērnieka” evolūcijā, uzskaitot vairākas tendences, kas ietekmē mūsdienu mērniecību un veido nākamās paaudzes mērniecības profesionāli.
Līdzīgi kā citās profesijās, arī mērniecībā strādājošajam jābūt spējīgam pielāgoties jaunām situācijām, un pēdējā laikā par normu esot kļuvusi nepieciešamība izmantot arvien jaunas un jaunas informācijas pārraides platformas un aplikācijas.
1.Mērnieki izdara vairāk, darot mazāk
Lai gan mērniecībā darba netrūkst, tomēr mērnieku vidējais vecums strauji pieaug. Piemēram, ASV vidējais mērnieka vecums pašlaik ir 59 gadi. Līdz ar to arvien svarīgāk ir paveikt vairāk ar mazāku mērnieku skaitu, un to padara iespējamu jaunās tehnoloģijas. Piemēram, vairāku sensoru apvienošana vienā instrumentā ļauj strādāt efektīvāk un paveikt to ar mazāku personālu. Mūsdienās arvien populārāki kļūst instrumenti, kuros apvienota gan lāzerskenēšana, gan attēlu uzņemšana, lai veidotu kombinētu realitātes atainojumu.
2.Mērnieki vairs nav tikai mērnieki
Lai gan GPS/GNSS pozicionēšanas tehnoloģijas ir ļoti paātrinājušas mērniecības datu ieguvi, un, ja koordinātas tagad iespējams noteikt minūšu vai pat sekunžu laikā, tomēr vienlaikus tas radījis mērniekiem jaunus pienākumus un atbildību, liekot kļūt arī par tādiem kā “datu menedžeriem”, kuri spēlē svarīgu lomu projekta digitālās attīstības koordinēšanā un vadībā.
3.Mērnieki apgūst jaunākās tehnoloģijas
Aptauja, ko veikusi viena no lielākajām mērniecības instrumentu ražošanas kompānijām, atklājusi, ka 95% mērnieku piekrīt apgalvojumam, ka jaunās tehnoloģijas viņu darbu padarījušas efektīvāku. Tāpat aptaujā noskaidrots, ka totālās stacijas un GPS/GNSS tehnoloģijas tiek izmantotas vairāk nekā 90% mērniecības darbu, kam seko lāzerskenēšana, kas tiekot izmantota jau 60% gadījumu, kā arī bezpilota lidaparātu izmantošana, kas notiekot 40% darba uzdevumu. Interesanti arī, ka vairāk nekā puse no aptaujātajiem mērniekiem sacījuši, ka ieteiktu mērniecību kā profesiju saviem ģimenes locekļiem un draugiem.
4.Tehnoloģijas padara mērniecību pieejamu ikvienam
Mērniecība vairs neesot darbs tikai universitātēs izglītotiem profesionāļiem. Līdz ar tehnoloģijām, kas lauka darbu padarījušas vienkāršāku, daudzi mērīšanas uzdevumi var tikt paveikti ar vienkārši “apmācīta personāla” palīdzību. Savukārt profesionālie mērnieki arvien vairāk kļūstot par jau pieminētajiem datu menedžeriem un galvenajiem lēmējiem, kad jāizvēlas katram uzdevumam atbilstošākais ekipējums, lai pašu darbu jau paveiktu viņu palīgi.
Autors:
Pēdējie komentāri
Redzka tas tirgus pats sakartojas, bez lmb vajo roku palidzibas.
Kaminskis vel šodien lasa nevis lekcijas, bet stāsta par saviem ceļojumiem?
Paspēja arī noreklamēt produktu ko pārdot, skaisti!!!! Tiešām bez tā nevarēja
Žogs starp diviem īpašumiem: vai tā likšana jāsaskaņo ar kaimiņiem? https://www.la.lv/zogs-starp-diviem-ipasumiem-kas-jazina-2
Atbildēt