Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi
Pikto1
Jau vairāk kā desmit gadus pasaulē, it īpaši ASV, lielu popularitāti ir guvusi Austrumeiropā pagaidām mazpazīstama aerofotogrammetrijas tehnoloģija – piktometrija.
Sirfstariv
Jebkurš GPS navigācijas sistēmas lietotājs noteikti ir saskāries ar gadījumiem, kad GPS ierīce no sākuma ilgi nespēj noteikt lietotāja atrašanās vietu.
Glonass-gps
Divi no 20 šobrīd orbītās esošiem GLONASS (Krievija) pavadoņu sistēmas elementiem ir tehniski bojāti. Šobrīd zināms, ka vienu no tiem varēs atjaunot darbam, bet par otra pavadoņa darbības atsākšanu vēl nav zināms. Par to tikšanās laikā ar Krievijas premjeru Vladimiru Putinu informējis Federālās kosmiskās aģentūras vadītājs.
Triumph
Jaunā JAVAD GNSS uztvērēja pamats ir TRIUMPH - 352-TFBGA sērijas čips, kura izmērs ir tikai 17x17 milimetri un tas patērē ļoti maz enerģijas.
Gps_atbalsts
SIA "MikroKods", kas ir viens no CAD programmatūras Microstation izplatītājiem, savā mājas lapā publicējuši aprakstu par MicroStation programmatūras uzlabojumiem tās jaunākajā versijā V8i (V8.11).
Sviitra

MicroStation V8 uzlabojumi (16)

SIA "MikroKods", kas ir viens no CAD programmatūras Microstation izplatītājiem, savā mājas lapā publicējuši aprakstu par MicroStation programmatūras uzlabojumiem tās jaunākajā versijā V8i (V8.11).

Leica Geosystems paziņo par trīs jaunu lāzernivelieru izlaišanu

Ar jauno Leica Rugby 260SG, 270SG un 280DG Leica Geosystems paplašina izturīgo celtniecības lāzernivelieru klāstu.

Vācijas Aerokosmiskais centrs pirmo reizi uztvēris GPS L5 signālu

GPS pavadoņu sistēmai paredzēta būtiska modernizācija, pēc kuras pavadoņi spēs nodrošināt daudz augstāku koordināšu noteikšanu.

Leica Geosystems pieteicis jaunu Leica TM30 augstas precizitātes instrumentu monitoringa veikšanai

Jaunais Leica TM30 instruments paredzēts augstas precizitātes mērījumiem un ...

Tom Tom prezentē četras jaunas GPS navigācijas ierīces

Tom Tom paziņojis par četru jaunu modeļu laišanu tirdzniecībā. Divi no tiem ir pamatlīmeņa ONE 140 un ONE 140S un divi vidējā līmeņa ierīces XL 340 un XL 340S.

GPS spidometrs

Palm OS plaukstdatoriem radīta jauna aplikācija "Spidometrs GPS". Tā sniedz pietiekami precīzus rādījumus pamatojoties uz GPS datiem.

Topcon paziņo par jauna GNSS uztvērēja GRS-1 izlaišanu

Topcon jaunais GRS-1 (Geodetic Rover System) ir pasaulē pirmā pilnībā integrētā duālā tīkla RTK Rover sistēma.

GPS uztvērējs kā zibatmiņa

GlobalSat ZD-100 ir kompakta un portatīva GPS ierīce, kas ļauj jums ceļojuma laikā izmantot savu klēpjdatoru kā navigācijas ierīci.

Kabatas GPS (4)

GlobalSat ir radījis jaunu produktu, kas saucas "GPS Direktor". Tas ir neliela izmēra GPS uztvērējs, kas ērti lietojams ikdienā

Jauns pakalpojuma sniedzējs nelielu objektu aerofotografēšanai (6)

Kas agrāk ir bijis dārgs un ekskluzīvs pasākums, tagad ir pieejams visiem! Tradicionāli, aerofotogrāfēšanai un video filmēšanai lidojumā tika izmantotas neliela izmēra pilotējamas lidmašīnas. Tomēr, tas saistīts ar būtiskām izmaksām un dažāda veida administratīviem un tehniskiem ierobežojumiem.

Apskati objektu no biroja

Laba ideja tika nolūkota septembra beigās un oktobra sākumā Brēmenē notikušajā izstādē INTERGEO. Uzņēmums Cyclomedia piedāvā klientiem tiešsaistes datu bāzi ar pilsētvides vizualizāciju lielā mērogā...

Suntrac – GPS izsekotājs ar saules enerģijas barošanu

Uzņēmumam Orion Technology no Taivānas ir daži GPS izsekošanas moduļi. Lielākā daļa no tiem ir ļoti vienkāršas GSM vai GPS ierīces, kas parasti tiek novietotas zem motora pārsega – kā enerģijas avotu izmanto automašīnas akumulatoru un tām ir antenas savienojums, lai uztvērēju varētu novietot kaut kur ārpusē. ...

Karalis ir miris, lai dzīvo karalis (9)

Jau kopš 1995. gada esam pieraduši pie lauku datu uzkrājēja SDR33. Šis lauku dators mainīja mērnieka darba uztveri, saīsināja darba laiku un palīdzēja izvairīties no kļūdām. Diemžēl ir beidzies šā lieliskā instrumenta dzīves laiks.

Jaunais Palm Pre ar GPS

Šodien preses konferencē Palm paziņoja par jauna skārienjūtīgā tālruņa Palm Pre izlaišanu. Jaunais Palm Pre ir ar iebūvētu GPS uztvērēju. Vēl jāpagaida, lai redzētu, kādās aplikācijās tiks izmantotas GPS funkcijas.

Krievijā runā par GLONASS un GALILEO apvienošanu

Krievija piedāvājusi Eiropai apvienot spēkus pavadoņu sistēmas radīšanā, kuru varētu pretnostatīt amerikāņu GPS sistēmai.

2010. gadā parādīsies KOMPASS

Š.g. novembrī Stenfordas universitātē rīkotā simpozijā par orientācijas, laika un navigācijas jautājumiem paziņots, ka Ķīna plāno 2 gadu laikā veikt ap 10 nesējraķešu startus, kas kosmiskajās orbītās nogādās navigācijas sistēmas KOMPASS pavadoņus.
1
2
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2023. gada 9. jūnijs

Vārda diena:

Ligita, Gita
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.