Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

15 gadi kopš pirmā ģeodēzistu izlaiduma RTU 29.05.2008

Sviitra

 

Šī gada jūnijā aprit apaļa jubileja - piecpadsmit gadi, kopš Rīgas Tehnisko universitāti absolvēja pirmais atjaunotās Latvijas ģeodēzistu kurss ar inženiera kvalifikāciju.
Kopš 1951.gadā Latvijas Valsts universitātē slēdza ģeodēzijas specialitāti gandrīz 40 gadus Latvijā nebija iespējams iegūt augstāko izglītību ģeodēzijā.

Tikai 1989/90 gada mācību gadā tika atjaunota šis specialitātes apgūšana – šoreiz jau Rīgas Politehniskajā institūtā, Ģeodēzijas katedrā, kuras vadīšanu uzņēmās docents Jānis Klētnieks. Šī paša mācību gada laikā Rīgas Politehniskajam institūtam tika mainīts nosaukums uz Rīgas Tehnisko universitāti
.
Gandrīz visi studenti, kas togad uzsāka mācības ģeodēzijas specialitātē, to veiksmīgi pabeidza. Kopumā 1993.gada izlaidumu svinēja 14 jauni ģeodēzijas inženieri, kas turpmākajos gados veiksmīgi iesaistījās zemes reformas un būvniecības darbos. Šodien viņi ieņem vadošus amatus mērniecības uzņēmumos, kā arī, daļa ir kļuvuši par veiksmīgiem uzņēmējiem, kas darbojas mērniecības jomā.

 

 

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 17. augusts

Vārda diena:

Oļegs, Vineta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.