Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Lietuvā izveidots kadastrālās mērīšanas apstrādes tiešsaistes serviss 01.10.2009

Sviitra

Lietuvas Valsts Reģistru centrs, organizācija, kas atbildīga arī par Lietuvas Zemes kadastra funkcionēšanu, izveidojusi jaunu ArcGIS servera aplikāciju GeoMatininkas (ĢeoMērnieks), kas ļauj gan privātajiem, gan Reģistru centra mērniekiem tieši internetā apstrādāt mērījumu rezultātus, sagatavot kadastrālos failus un uzglabāt tos centrālajā kadastru datubāzē. Izmantojot dažādus rediģēšanas instrumentus tīklā, mērniekiem ir iespēja iesniegt kadastrālos datus elektroniski, šādā veidā izpaliek vajadzība pēc papīriem un manuālas datu ievades. Sistēma atpazīst arī digitālos parakstus, kurus jau izmanto notāri.

ĢeoMērnieks ir aplikācija, kas piedāvā pusautomātisku visa veida zemes kadastra dokumentu sagatavošanu. Visi dati, ieskaitot mērījumu rezultātus, zīmējumus, skenētos dokumentus, kadastra datus un īpašumu vērtības tiek uzglabāti vienotā sistēmā, izmantojot parastu interneta pārlūkprogrammu.

Aplikācijā ir padomāts arī par dizainu – lietotāju interfeiss ticis veidots līdzīgi populārākajām programmām, kuras mērnieki izmanto. Ir daudz instrumentu, kas atvieglo darbu un iespējas ir diezgan unikālas. Piemēram, programma dod iespēju piekļūt informācijas izejas avotiem kā kadastrālie un karšu dati dažādos formātos, ortofotogrāfiju datu bāze, kas nepieciešami jaunu kadastrālo failu veidošanai.

Vairāk informācijas par ĢeoMērnieku iespējams iegūt no Lietuvas Valsts Reģistru Centra, Šauļius Milēvičus ziņo portālam clge.eu.


Avots: www.clge.eu

Komentāri:
 
xXx
01.10.2009
22:18
Un kad Latvijā būs kas līdzīgs???
 
Latvietis
02.10.2009
08:28
Latvija atkal būs pēdējā.
 
Ivars`M
02.10.2009
09:05
nepaies ne 10 gadi, ka (varbūt) 'būs arī pie mums
 
ar nožēlu
02.10.2009
09:12
Ar patreizējo VZD vadību (3 juristi), attieksmi pret mērniecību un domāšanas veidu (birokrātisks) - tiešām pie mums tā nebūs.
 
02.10.2009
10:02
Saprātīgi cilvēki notestētu lietuviešu programmu, samaksātu tulkam, lietuviešu programmas izstrādātajiem un pēc pāris mēnešiem mums arī būtu kaut kas ļoti līdzīgs. Vajadzētu to VZD "pamasēt". :) Patirdīt! Lai domā.
 
anna
14.10.2009
09:30
VZD un domās? HA! Mēneša laikā nevar noņemt ķeksi adresei kadastrā meža zemei...
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2023. gada 2. jūnijs

Vārda diena:

Lība, Emma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.