Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Izdota „Ģeomātikas terminu skaidrojošā vārdnīca” 24.09.2009

Sviitra

Nupat septembrī izdota „Ģeomātikas terminu skaidrojošā vārdnīca”. Izdevējs ir RTU Būvniecības fakultātes Ģeomātikas katedra. Vārdnīcā ietverti 700 termini latviešu, angļu, vācu un krievu valodā, kā arī 82 saīsinājumu atšifrējumi, jeb t.s. akronīmi. Termini aptver ģeodēziju, fotogrammetriju, tālizpēti, kartogrāfiju, GISu, GNSS, zemes pārvaldību . Tā kā daļa terminu tiek lietoti vairākās nozares jomās, tad atsevišķi tās nav izdalītas, bet termini kārtoti alfabētiskā kārtībā. Vārdnīcas beigās ir arī atsevišķs terminu rādītājs angļu, vācu un krievu valodā, kas norāda lpp., kurā meklēt skaidrojumu.

Katedras vadītājs prof. Jānis Štrauhmanis ideju par vārdnīcas izveidi attīstījis un uzturējis vairāku gadu garumā. Taču būtisks atbalsts un dalība skaidrojumu veidošanā ņēmuši A. Auziņš, E. Stūrmanis, V. Vanags, ierosinājumus un papildinājumus devuši B. Helfriča, I. Aleksejenko, A. Aleksandrovs.

Vārdnīca nav statiska („sastingusi”), bet vienmēr ir dinamiska un atvērta jauninājumiem un inovācijām nozarē. Šobrīd iespiestais vārdnīcas variants nav lielā metienā, un turpmākā attīstība paredzēta virtuālā telpā, kad tā kļūs elektroniska. Iespējams, aprakstus papildinās ar attēliem, būs arī jauni termini vai to skaidrojumi.

Autors: Mārtiņš Reiniks

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 17. augusts

Vārda diena:

Oļegs, Vineta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.