Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Lielbritānijā pēta, kā efektīvāk izmantot ģeogrāfisko informāciju 18.09.2009

Sviitra

2005. gadā Lielbritānijas premjerministra vietnieka biroja sūtne Aiveta Kūpere paziņoja, ka Lielbritānijā tiks veidota darba grupa, kas pētīs, kā gan vidēja termiņa, gan ilgtermiņa periodā nodrošināt efektīvāku, plašāk izplatītu un sistemātisku ģeogrāfiskās informācijas izmantošanu Lielbritānijā. Divus gadus vēlāk, 2007. gada jūlijā atbildību par darba grupu uzņēmās valsts pašvaldību parlamentārā apakšsekretāre Baronese Endrjūsa.

2008. gada novembrī Lielbritānijas valdība akceptēja darba grupas izstrādāto ziņojumu "Vietai ir nozīme: Izvietojuma stratēģija Apvienotajai Karalistei" kā virzienu ģeogrāfiskās informācijas koncepcijas attīstībai Lielbritānijā (ar jēdzienu "izvietojuma stratēģija" dokumenta autori domā to pašu "ģeogrāfiskās informācijas stratēģiju", tas minēts ziņojumā). Ziņojumā teikts: "Šī stratēģija dos labumu valdībai, plašākam sabiedriskajam sektoram, privātajam sektoram un iedzīvotājiem "ar vietām saistītas" informācijas pieejamībā, apmaiņā un pielāgošanā". Stratēģijas galvenais mērķis ir maksimizēt ģeogrāfiskās informācijas sniegto vērtību sabiedrībai, valdībai, biznesa videi. Pamatā tā būs datu vākšana par visdažādākajām jomām - piemēram, skolu apvienošana (kas izskan diezgan aktuāli arī pašreizējā Latvijas kontekstā) prasa datus par esošo skolu izvietojumu, skolnieku mājas adresēm, populācijas statistiku, lai prognozētu skolas vecuma bērnu daudzumu konkrētajā apgabalā nākotnē, piemērotas zemes pieejamību un attālumus/laikus to veikšanai līdz skolai.

Šobrīd Lielbritānijas Vides, Pārtikas un Lauku lietu departamenta paspārnē izveidota padome, kas nodarbosies ar darba grupas ziņojumā izteikto rekomendāciju tālāku attīstīšanu.

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2023. gada 2. jūnijs

Vārda diena:

Lība, Emma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.