Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Inženierzinātņu popularitāte palielinās 31.07.2009

Sviitra

Veiksmīgi noslēgusies RTU jauno studentu pieteikumu pieņemšana valsts budžeta finansētajās studiju vietās – studijām kopumā iesniegti 8928 pieteikumi. Analizējot uzņemšanas rezultātus, RTU zinātņu prorektors akadēmiķis Leonīds Ribickis atzīst, ka inženierzinātņu popularitāte pamazām palielinās.

«Pieteikumu skaits, salīdzinot ar 2008./2009. akadēmiskā gada uzņemšanu, šogad RTU faktiski nav mainījies un ir vērtējams kā stabils. Ir pārliecība, ka pēc reflektantu reģistrēšanās studijām visas valsts budžeta finansētās studiju vietas RTU tiks aizpildītas, kā arī pastāv iespēja, ka inženierzinātņu programmās būs 30-40% studentu, kas studijas segs no personīgajiem līdzekļiem,» izvērtējot RTU uzņemšanas rezultātus, atzīst L. Ribickis. «Ņemot vērā demogrāfisko situāciju valstī, var secināt, ka vidējās izglītības iestāžu absolventi arvien vairāk izvēlas inženierzinātņu un dabaszinātņu studijas universitātēs.»

RTU studentu uzņemšanas statistika fakultāšu griezumā liecina par to, ka inženierzinātņu jomā populārākās reflektantu vidū ir Transporta un mašīnzinību fakultāte, Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte un Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte.

Kā parasti, liels reflektantu konkurss ir programmā «Arhitektūra», kur uz vienu valsts finansētu studiju vietu pretendē deviņi cilvēki. Pārsteidzoši liels konkurss šogad ir vairākās inženierzinātņu programmās: «Aviācijas transports» (četri cilvēki uz vienu valsts finansētu studiju vietu); «Ģeomātika», «Ķīmijas tehnoloģija», «Mehatronika» (trīs cilvēki uz vienu valsts finansētu studiju vietu).

Lielu popularitāti reflektantu vidū ieguvusi jaunā starpdisciplinārā RTU pamatstudiju programma «Finanšu inženierija», kur uz vienu valsts finansētu studiju vietu pretendē seši cilvēki. Jauno programmu izveidoja RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultāte un Inženierekonomikas un vadības fakultāte, programmas absolventi iegūs profesionālo bakalaura grādu finanšu inženierijā un finanšu analītiķa kvalifikāciju. Uzņemšana programmā šogad notiek pirmoreiz.

Neskatoties uz ekonomikas lejupslīdi, vēl arvien ļoti populāra ir arī RTU Inženierekonomikas un vadības fakultāte: liels konkurss ir programmās «Starptautisko ekonomisko sakaru organizēšana un vadība», kur uz vienu valsts finansētu studiju vietu pretendē 19 cilvēki, programmā «Uzņēmējdarbības loģistika» (uz vienu valsts finansētu studiju vietu – 12 cilvēki), programmā «Muitas un nodokļu administrēšana» (uz vienu valsts finansētu studiju vietu – 9 cilvēki).

Toties, salīdzinot ar iepriekšējo gadu, samazinājies konkurss programmā «Būvniecība» – šogad uz vienu valsts budžeta finansētu studiju vietu pretendē trīs cilvēki (pagājušajā gadā – pieci).

RTU reflektantu reģistrēšanās pamatstudijām valsts budžeta finansētajās studiju vietās RTU notiks no 4. līdz 7. augustam. Reģistrēšanās ir vissvarīgākā iestāšanās procedūra pēc dokumentu iesniegšanas, jo tikai tie reflektanti, kas ir reģistrējušies, piedalās konkursā uz budžeta vietām. Ja reflektants norādītajā termiņā nav reģistrējies (arī tad, ja dokumenti ir iesniegti) viņš uz budžeta vietu pretendēt nevar.

Uzņemšanas rezultāti valsts budžeta finansētajās studiju vietās RTU būs zināmi 12. augustā. Reģistrēšanās gaitu un savus uzņemšanas rezultātus katrs reflektants varēs vērot RTU portālā ORTUS, izmantojot piešķirto paroli.

Reģistrēšanās studijām par maksu pilna laika (dienas) pamatstudiju programmās RTU notiks 13.–14. augustā un 17.–18.augustā. Bet uzņemšana nepilna laika (vakara un neklātienes) pamatstudiju programmās RTU notiks no 3. līdz 8. augustam.

Kā ziņots, pirmajā kursā pilna laika pamatstudiju programmās valsts finansētās studiju vietās RTU ir plānots uzņemt 1920 studentus. Jauno studentu uzņemšana pilna laika studijām pamatstudiju programmās RTU noritēja no 20. līdz 28. jūlijam. Detalizētu RTU uzņemšanas statistiku iespējams aplūkot sadaļā «Uzņemšana».

Avots: RTU

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 17. augusts

Vārda diena:

Oļegs, Vineta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.