Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

ESRI ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums - platforma ģeotelpiskajai sadarbībai 30.07.2009

Sviitra

Tagad ir pieejams jaunā 9.3.1. ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums (agrākais GIS Portal Toolkit). Organizācijas var izmatot šo paplašinājumu, lai veidotu ģeoportālus, kas ļauj pārvaldīt ģeotelpiskos datus un publicēt ģeotelpisko resursu aprakstus un atrašanās vietas interentā vai intranetā. Ģeoportāla apmeklētāji var vienkārši meklēt, atklāt un pieslēgties ģeogrāfiskās informācijas sistēmu (ĢIS) resursiem, kas atrodas ģeoportālā un izmantot to savos projektos, neskatoties uz resursu tipu vai atrašanās vietu.

ArcGIS Server ģeoportāla paplašinājums nodrošina pilnībā atbalstītu stabilu platformu ģeoportālu, telpisko datu infrastruktūru un metadatu katalogu izveidei. Tas ir līdzeklis, lai nodrošinātu ātru piekļuvi organizāciju resursiem, neatkarīgi no resursu atrašanās vietas un veida.

Jaunajā 9.3.1 versijā ģeoportāla paplašinājums uzlabo efektivitāti un pastiprina sadarbību ĢIS resursu atklāšanai, publicēšanai un ģeoprotāla integrēšanai organizāciju sistēmās.

Lai atklātu vairāk ĢIS resursus, apmeklētāji var meklēt konkrētā ģeoportālā vai publicētā ārējā ģeoportālā. Ģeoportāla paplašinājums izmanto  ArcGIS API, kas paredzēts JavaScript, lai attēlotu resursus, tādus kā ArcGIS Server, Open Geospatial Consortium, Inc. (OGC), W*S, ArcIMS un KML pakalpojumus un GeoRSS plūsmas. Šie karšu servisi un plūsmas tiek attēloti bez pārlūka plug-in ielādēšanas vai Desktop GIS aplikācijas palaišanas.

Resursu publicētāji gūs labumu no plašajām publicēšanas funkcionālajām iespējām. Vienkāršota pakalpojumu reģistrācija nodrošina (atļauj) pakalpojumus tādus kā ArcGIS Server, OGC W*S, SOS, KML un GeoRSS, lai ātri reģistrētos no URL avota. Ģeoportāla paplašinājumi atbalsta arī metadatu standartus, kas nepieciešami, lai piedalītos Ziemeļamerikas un Eiropas nacinālajā telpisko datu infrastruktūras tīklā. Bez tam ģeoportāla paplašinājums paplašina to izmantošanas iespējas ārējās autentifikācijās ar speciāla protokola izmantošanu -  Lightweight Directory Access Protocol (LDAP). Pieeja metadatiem datubāzes ierakstu līmenī var tikt ierobežota ar vienu no trīs pieejas kontroles politikas līmeņiem. Datu publicētāji var būt droši, ka to konfidenciālie dati glabājas aiz ugunsmūra un pieejami tikai autorizētiem darbiniekiem vai struktūrvienībām.

Ģeoportāla palašinājums tagad var tikt integrēts kopā ar daudz vairāk uzņēmuma aspektiem. Paplašinājums atbalsta OpenSearch, kas ļauj lietotājiem meklēt informāciju ģeoportālā tieši no Web pārlūka meklēšanas loga. Tas arī atbalsta daudzus OGC standartus, neizmantojot OGC Compliance Test for Catalog Service Web (CSW) interfeisus, bet gan izmantojot OGC CSW SOAP interfeisus, lai integrētu ģeoportālu citās uzņēmuma sistēmās, kas izmanto SOAP servisus.

Avots: envirotech.lv
            esri.com

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 12. augusts

Vārda diena:

Klāra, Vizma
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.