Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Izstrādāta jauna mobilā GPS tehnoloģija, kas nepārtraukti noteiks lietotāja atrašanās vietu 30.07.2009

Sviitra

Jebkurš GPS navigācijas sistēmas lietotājs noteikti ir saskāries ar gadījumiem, kad GPS ierīce no sākuma ilgi nespēj noteikt lietotāja atrašanās vietu. Tagad populārais GPS tehnoloģiju izstrādātājs SiRF, kuru pirms vairākiem mēnešiem iegādājās uzņēmums CSR, paziņojis, ka ir radīta jauna SiRFstar arhitektūra, kas nepārtraukti noteiks lietotāja atrašanās vietu, tādējādi novēršot problēmu ar ilgo atrašanās vietas meklēšanu.

Izdzirdot, ka ar jaunās SiRFstarIV tehnoloģijas čipu aprīkotās GPS ierīces nepārtraukti sekos līdzi lietotāja atrašanās vietai, varētu domāt, ka šāds risinājums patērēs ļoti daudz enerģijas. Tomēr tehnoloģijas izstrādātāji apgalvo, ka šis risinājums būs optimizēts tā, lai tas gandrīz nepatērētu enerģiju (ierīcei būs nepieciešama 50 līdz 500 mikroampēru stipra strāva). Tāpat šai sistēmai vairs nebūs nepieciešama mobilo sakaru tīkla torņu palīdzība atrašanās vietas noteikšanas ātruma uzlabošanai.

Jaunās paaudzes arhitektūrā SiRF ir atrisinājuši lielākās automašīnu GPS ierīcēs bieži lietotā SiRFstarIII tehnoloģijas čipa problēmas – augstu enerģijas patēriņu un pēdējās atrašanās vietas nesaglabāšanu ierīces atmiņā. Līdz ar to var droši apgalvo, ka SiRF beidzot ir izdevies radīt mobilajām ierīcēm piemērotu GPS uztvērēju, kurā ir atrasts balanss starp darbības ātrumu un enerģijas patēriņu.

Vienlaicīgi ar informāciju par jauno SiRFstarIV GPS tehnoloģiju kļuva zināms, ka SiRF jau oktobrī piedāvās pirmo GPS uztvērēju, kurā tiks lietota jaunā tehnoloģija – GSD4t. Šis uztvērējs būs paredzēts mobilām ierīcēm (viedtālruņiem, digitālajiem fotoaparātiem, videokamerām utt.). Neilgi pēc tam šis uztvērējs jau, visticamāk, būs iebūvēts ne vienā vien mobilajā ierīcē.

Avots: delfi.lv

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada marts Arrow_right
P O T C P S S
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2023. gada 26. marts

Vārda diena:

Eiženija, Ženija
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.