Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

GSDI 11.pasaules konference 21.07.2009

Sviitra

No 2009.gada 15.jūnija līdz 19.jūnijam Roterdamā, Nīderlandē, notika GSDI (GeoSpatial Data Infrastructure) 11.pasaules konference „Spatial Data Infrastructure Convergence: Building SDI Bridges to address Global Challenges”. Konferences ietvaros notika vēl divi nozīmīgi pasākumi – INSPIRE 3.konference un Holandes telpisko datu infrastruktūrai veltīta konference (The Dutch SDI conference).

Konferences laikā darbojās izstāde ar Autodesk, ESRI, Intergraph, Imagem/ERDAS, Safe Software, Intermap Technologies, EuroGeographics, Cyclomedia, kā arī citu institūciju un firmu stendiem.

Konferencē piedalījās aptuveni 2000 dalībnieki no dažādam pasaules valstīm.

GSDI 11.pasaules konferencē tika izklāstīti dažādu pasaules valstu sasniegumi nacionālo telpisko datu infrastruktūru izveidē, ar ziņojumiem uzstājās referenti no visiem kontinentiem. Vadošo ziņotāju runās tika daudz apspriesta tēma par tālāku telpisko datu infrastruktūras attīstību, par daudznacionālu un starpkontinentālu saikņu veidošanu šo infrastruktūru izveidē, kā pozitīvu piemēru minot Eiropu. Viens no aktuālākajiem jautājumiem - kā harmonizēt sabiedrības tieksmi attēlot apkārtējo vidi ar modernajiem interneta līdzekļiem, kas šobrīd tiek saukti par neogeography, ar telpisko datu infrastruktūrām un veidot saiknes starp tām.

INSPIRE 3.konferencē vadošo ziņotāju runās tika uzsvērta INSPIRE direktīvas nozīmība Eiropas Kopienas Telpisko datu infrastruktūras izveidē un dabas aizsardzības uzdevumu risināšanā, kā arī runāts par iespējamajiem šķēršļiem datu koplietošanā un privātā sektora ieguldījumu INSPIRE direktīvas ieviešanā.

Sakarā ar lielo pieteikto referātu skaitu darbs tika organizēts paralēlo sesiju veidā. Kopējais sesiju skaits - 101 ar kopējo referātu skaitu apmēram 500, līdz ar to iespējams noklausīties tikai ap 30 referātus no visiem.

INSPIRE direktīvas ieviešanā aktīvi līdzdarbojas arī Islande un Norvēģija, kas nav ES dalībvalstis. Interesanti bija mēģinājumi pielīdzināt INSPIRE direktīvai (saistoša Eiropas Savienības dalībvalstīm) situāciju ASV un Austrālijā.

Konferencē ļoti pozitīvi izskanēja arī Latvijas vārds - EiroGeographics stendā bija izvietots grīdas panno ar 18 slavenāko Eiropas tiltu attēliem ortofoto kartēs, to starpā bija arī senais Kuldīgas tilts pār Ventu, par kuru informāciju iesniedza Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra. Tika rīkota arī viktorīna, kurā bija jāatbild kurā valstī kurš tilts atrodas.

Aģentūra tika pieminēta arī Eirogeographics vadīto projektu un ESDIN projekta ziņojumos. EuroGeoNames projektā vietvārdu meklēšana tika atainota, par pamatu ņemot nosaukumu „Rīga” (http://www.eurogeonames.com/refappl).

No Latvijas konferencē piedalījās Arvīds Ozols, Aģentūras Ģeoinformācijas sistēmu un informācijas tehnoloģiju departamenta ĢIS daļas vadītājs.

Vairāk ziņu par konferenci var iegūt: http://www.gsdi.org/gsdi11.

Daļu no konferences prezentācijām var skatīt:
EuroGeographics mājas lapā: http://www.eurogeographics.org/news/presentations-gsdi-11-conference-workshops;
http://www.eurogeographics.org/news/gsdi-11-fridays-plenary-and-parallel-sessions.

ESDIN projekta mājas lapā:
http://www.esdin.eu/news/events/01-07-09/globalmap-and-esdin-project;
http://www.esdin.eu/news/news/01-07-09/more-information-esdin-gsdi-conference.

Attēlā: Pasaules Tirdzniecības centrs Roterdamā, GSDI 11.pasaules konferences norises vieta.

Avots: Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2023. gada 2. jūnijs

Vārda diena:

Lība, Emma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.