Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Par Eiropas kartēšanas un kadastra aģentūru asociācijas Eurogeographics sanāksmi 27.05.2009

Sviitra

Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras direktora vietnieks Harijs Baranovs 2009.gada 12.maijā piedalījās Eiropas kartēšanas un kadastra aģentūru asociācijas Eurogeographics (EG) pirmajā Eiropas Savienības politikas grupas (EU Policy Group - EUPG) sanāksmē.

EUPG ir transformēta iepriekšējā ekspertu koordinācijas grupa, ko vadīs EG izpilddirektors Dave Lovell, un ir iecerēta kā EG strukūra, lai ātri konstatētu izmaiņas EG ārējo lietotāju vajadzībās (var būt formulētas kā dažādu nozaru politikas Eiropā), apmainīties savā starpā ar kartogrāfijas nozares informāciju un sniegt priekšlikumus par nepieciešamjām izmaiņām EG darbā. EUPG būs padomdevēja tiesības, ko realizēs kartogrāfijas jomas eksperti no EG dalībvalstīm. EUPG sanāks 2 reizes gadā.

12.maija sanāksmē tika skatīti būtiski jautājumi par EG un dalībvalstu piedalīšanos tādās Eiropas Savienības iniciatīvās kā GMES programma (http://www.gmes.info) un INSPIRE direktīvas (http://inspire.jrc.it) īstenošana.

GMES (Global Monitoring for Environment and Security) programmā EG piedalās kopā ar GMES biroja pārstāvjiem, lai izstrādātu balto grāmatu "European Reference Information Layer (EGRIL)", kurā būs iekļauta informācija par GMES vajadzībām izmantojamo kartogrāfisko (ģeotelpisko) informāciju. Plānots pabeigt grāmatas projektu līdz 2009.gada beigām.

INSPIRE direktīvas īstenošanā EG palīdz ar projektu ESDIN (http://www.esdin.eu) - European Spatial Data Infrastructure with a Best Practice Network. Kā viens no projekta nodevumiem paredzēta INSPIRE direktīvas I pielikuma datu tēmu specifikāciju izstrāde maza, vidēja un liela mēroga datu kopām un to testēšana. paredzēts, ka maza un vidēja mēroga datu kopas varētu sagatavot EG ietvaros, bet liela mēroga datu kopas būtu katras valsts uzdevums. ESDIN projektu paredzēts pabeigt 2011.gada 1.pusgadā un nodevumi būs pieejami projekta interneta vietnē.

Avots: Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2023. gada 2. jūnijs

Vārda diena:

Lība, Emma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.