Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Satelītu dati atklāj - Centrāleiropā aizvien zems pazemes ūdeņu līmenis 27.02.2023

Sviitra

 Grācas Ģeodēzijas institūts, analizējot satelītu gravimetrijas datus, izpētījis, ka Centrālās Eiropas reģionā jau kopš 2018. gada ir nemainīgi zems pazemes ūdeņu līmenis, līdz ar to šajā reģionā esošās valstis arvien biežāk cieš no sausuma. Īpaši tas izpaudās pagājušā gada vasarā, kad vairākas upes Eiropā izsusēja pat pilnībā. Tas atstāja sekas ne tikai uz ūdens dzīvotņu sugām un lauksaimniecību, bet arī enerģijas ražošanu - ūdens trūka gan hidroelektrostacijām, gan atomelektrostacijām (dzesēšanai).  Iegūt datus par pazemes ūdeņiem palīdzējuši divi satelīti - Toms un Džerijs - kas riņķo ap Zemi ap 490 km augstumā, diennakts laikā apriņķojot planētu pat 15 reižu. Tie ar īpašiem paņēmieniem mēra Zemes gravitācijas lauku, konstatējot masas izmaiņas, no kā tālāk var atvasināt datus par pazemes ūdeņu līmeņiem. Kā atzīst projektā iesaistītie pētnieki, vēl pirms dažiem gadiem viņi nebūtu iedomājušies, ka Vācijā vai Austrijā par problēmu varētu klūt ūdens pieejamība. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada marts Arrow_right
P O T C P S S
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2023. gada 26. marts

Vārda diena:

Eiženija, Ženija
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.