Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Atklāj Rīgas ģeotelpiskās informācijas platformu GEO RĪGA 14.02.2023

Sviitra

Plašākas auditorijas rīcībā ir nodots ģeotelpiskās informācijas portāls GEO RĪGA, kurā ikviens interesents bez maksas var iepazīties ar pašvaldības struktūrvienībās uzturētajiem ģeotelpiskajiem datiem.

“GEO RĪGA portāls būs noderīgs palīgs dažādām sabiedrības grupām, tostarp iedzīvotājiem, apkaimju aktīvistiem, investoriem un uzņēmējiem, inovāciju radītājiem un pētniekiem, valsts iestāžu darbiniekiem. Portālu plānots pakāpeniski pilnveidot un papildināt ar datiem, lai nodrošinātu efektīvu saziņu un atgriezeniskās saites saņemšanu no iedzīvotājiem, tādējādi atbalstot sabiedrības vēlmi būt informētai un līdzdarboties pilsētas attīstības procesos,” skaidro Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta Ģeomātikas pārvaldes vadītāja Diāna Korbe.

GEO RĪGA tematiskajās kartēs ikviens interesents var iepazīties ar daudzveidīgu un kvalitatīvu informāciju par Rīgas administratīvo teritoriju ‒ ielu tīklu un adresēm, priekšpilsētu un apkaimju robežām, kadastra informāciju un ielu sarkanajām līnijām, kā arī apskatīt aktuālākās ortofotokartes. Tāpat atsevišķā tematiskā kartē ir apskatāms Rīgas teritorijas plānojuma funkcionālais zonējums, lokālplānojumu un detālplānojumu robežas, kā arī Rīgas vēsturiskā centra un tā aizsardzības zonas teritorijas plānojums.

GEO RĪGA ir pieejami dati par pilsētas vietējā ģeodēziskā tīkla punktiem, telpiskā informācija par piesārņojumu un atkritumu apsaimniekošanu, ziņas par pilsētas dižkokiem un īpaši aizsargājamajām dabas teritorijām, kā arī citi ar vides kvalitāti saistīti dati. Portālā var iepazīties arī ar Rīgas apkaimju 3D modeļiem, kas sniedz iespēju pilnvērtīgāk izpētīt gan objektu novietojumu, gan noēnojumu un saules ekspozīciju dažādos gadalaikos un diennakts stundās, kā arī izmantot tos dažādu telpisko risinājumu apspriešanai. Šobrīd ir publicēta daļa Rīgas apkaimju 3D modeļu, kuru klāsts ar laiku tiks papildināts. Šī gada otrajā pusē tiks uzsākta telpisko datu atvēršana arī mašīnlasāmos datu formātos, ļaujot  interesentiem veikt datu lejupielādi un izmantošanu savos risinājumos un sistēmās.

Portāls GEO RĪGA pieejams https://georiga.lv.

Uzsākot GEO RĪGA izstrādi, mērķis bija nodrošināt visiem interesentiem attālinātu un ērtu piekļuvi pašvaldības rīcībā esošajai ģeotelpiskajai informācijai, ļaujot to savietot un izmantot dažādām vajadzībām bez maksas programmatūru izmantošanas.  Turklāt datu pieejamība portālā GEO RĪGA mazinās nepieciešamību iedzīvotājiem vērsties pašvaldības iestādēs informācijas un konsultāciju saņemšanai. Ģeotelpisko datu pieejamība palielina pašvaldības darba caurskatāmību un ļauj iedzīvotājiem vienkārši un ērti saņemt datu pakalpojumus.

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada marts Arrow_right
P O T C P S S
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2023. gada 26. marts

Vārda diena:

Eiženija, Ženija
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.