Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Par pelēcību mērniecības nozarē 02.02.2023

Sviitra

Jautri, mani ļoti iedvesmoja nozares ‘’vergu’’ teorijas proklamētāji portālā. Verdzība ir cikliska parādība, kura maina savas izpausmes, un šobrīd es daļēji varētu piekrist aizdevumu biznesa un sociālo tīklu verdzībai. Bet verdzība Latvijas mērniecības tirgū! Paldies par iedvesmu rakstam.

Skatoties vispārīgi, mērniecības nozare ir ‘’pelēka’’ un tās nokrāsas ir proporcionālas Latvijas ekonomikas kopējam pelēkumam. Intuitīvi varētu teikt, ka tā ir apmēram pa vidu starp valsts vidējiem ēnu ekonomikas rādītājiem (oficiāli 22% nelegālās naudas aprite, faktiski nedaudz lielāka) un būvniecības nozari (ja tajā iekļautu visus kosmētisko remontu veicējus un pārējos ‘’speciālistus’’). Nozares pelēcības rādītāji objektīvi vienmēr ir bijuši proporcionāli valsts un nozares ekonomiski politiskajiem lēmumiem.

Potenciālajam nodokļu maksātājam (arī mērniekam), būtisks faktors ir valsts iekasētās naudas racionāls izlietojums. Nodokļu maksātājam subjektīvi ir jāredz un jāizjūt valsts budžeta naudas plūsma. Medicīna, izglītība, drošība un pensijas ir primārās lietas, kuras vērtē iedzīvotāji, un, sakārtojoties šiem jautājumiem, var pieaugt nodokļu iekasējamība. Medicīna de facto ir maksas (valsts rindas garums), izglītība nav lēta un arī absolūti lielākai pensionāru daļai ir vajadzīga finansiāla palīdzība. Tātad katram no mums ikdienā ir vajadzīgi līdzekļi, lai saņemtu medicīnas pakalpojumu uzreiz, jāizglīto bērni un jāpiemaksā vecākiem, kuri nevar izdzīvot no pensijas. Daļēji pildām potenciālās valsts funkcijas.

Valsts spēja iekasēt nodokļus. Padomijas shēmošanas iemaņas komplektā ar rietumu demokrātijas aizmetņiem plus valsts iestāžu birokratizētā nekompetence ir radījusi situāciju, kad valsts ne tikai pati nav bijusi spējīga agresīvi iekasēt sev pienākošos daļu, bet vēl rada un apaudzē sistēmu ar shēmām (mūsu nozare strādā dažādos nodokļu režīmos un konkurē ne tikai ar faktisko algu, bet arī ar nodokļu nomaksas režīmiem), tādējādi sarežģījot nodokļu adminstrēšanu līdz bezjēdzībai.

Trešais faktors ir indivīda spējas nodokļos nenomaksātās naudas daļas investēšanā biznesā, NĪ, akcijās, pensiju fondos utt. Ja indivīds, kurš pats var regulēt valstij nenomaksāto nodokļu daudzumu, redz bezjēdzīgu valsts naudas izzagšanu un šķērdēšanu, tad tas var izvēlēties investēt pats, veicot mēģinājumu rūpēties par savu nākotni, apejot nodokļu nomaksu.

No vispārīgām lietām - pie nozares.

‘’Kā sacīt, jāsaka’’, tad pirmās zināmās atsauces par korupciju un kukuļdošanu nozarē mums zogas līdz no 19. gadsimtā brāļu Kaudzīšu romānā paustajām atziņām. Objektivitātei jāpiezīmē, ka arī 90-tajos gados KNAB pilsoni Ķenci turētu pagrabā par tik maza kukuļa piedāvāšanu mērniekam. Romāna ‘’Mērnieku laiki’’ popularitātes pamatā primāra ir tā brīža zemes jautājuma aktualitāte (pārējie brāļu literārie mēģinājumi nav populāri, tātad zemes tēma bija īstajā vietā, laikā un ar humoriņu). Romāna tapšanas laika vēsturiskais fons - tiek atcelta dzimtbūšana (mūsu platuma grādu reālā verdzības forma) un beidzot radās iespēja izpirkt zemi. Tā ir fantastiska iespēja un daudzu sapnis. Tajā laikā vairāk kā 90% iedzīvotāju dzīvo laukos, un kupicas atrašanās vieta var izrādīties izdzīvošanas jautājums (pļaviņa, tīrumiņš, mežiņš). Palaižot baumas, ka mērniekpapa izstrādāto Zipu var nedaudz piekoriģēt, mērnieka palīgiem izspraužot robežas dabā, rada situāciju, kas piesaista kukuļdevējus. Šī pozitīvā tendence saglabājās vēl ilgāk kā gadsimtu. Taisnības labad jāatzīmē, ka romāns ‘’Mērnieku laiki’’ kā mērniecības nozares kukuļdošanas rokasgrāmata ir izņemts no skolu obligātās literatūras saraksta kā aktualitāti zaudējis metodiskais norādījums. Bez skaidrām norādēm par mērnieka profesijas finansiālo izdevīgumu ir strauji samazinājies studentu skaits mērniecības studijās :).

 Uz ‘’vienas mazas cūciņas’’ fona sākās jestrie 90-tie. Ceru, ka starp lasītājiem būs personas, kuras atceras šos košos piedzīvojumus ar ‘’pastalām’’ kājās uz brīvi sadalāmās Latvijas zemes. Zemes īpašumtiesību jautājums ir īpaši aktuāls pie jebkuras sabiedriskās formācijas maiņas, un Latvija nav tam izņēmums. Trimdas latviešu lobija ietekmē (bija, par ko un ar ko lobēt) tika ļoti sasteigts zemes reformas realizācijas sākums. No tehniskā viedokļa lēmuma par robežu ierādīšanu metodes izmantošanu sekas ‘’strēbs’’ vēl vismaz viena mērnieku un tieslietu speciālistu paaudze. Bet mūs šajā reizē vairāk interesē korupcija, kukuļdošana un citādas pelēcības. 21.11.1990. tiek pieņemts ‘’Likums par Zemes reformu’’, kurš nosaka kritērijus par pieteikšanos uz zemi un pieteikšanās termiņu līdz 20.06.1991. Pagastos tiek dibinātas zemes komisijas, kuru sastāvā ir zemes ierīkotājs (izstrādās pagasta zemes ierīcības projektu), un ar ‘’aukstiem sviedriem’’ tiek gaidīts 21.jūnijs. Pēc šī datuma zemes komisija piebirst pilna ar pieprasījumiem uz zemēm, par kurām nav iesniegums no likumīgiem mantiniekiem. Pagasta zemes ierīkotājs iekļūst pirmajā korupcijas lokā. Brīvo zemi, mežus un ezerus sadalīja zemes komisijas, kolhozu kantoru un TDP parstāvji (zinoši vietējie, jo zemi piešķira tikai pagasta iedzīvotājam, ja neesi mantinieks). TDP ātri apstiprina visus saņemtos pieprasījumus un likuma vara ir triumfējusi. No man zināmajiem gadījumiem ‘’kliedzošākais’’ ir pagasta zemes komisijas loceklis, zemes ierīkotājs, mērnieks (viss vienā personā), kurš savā pagastā sev, sievai, sievastēvam kopā piešķira apmēram 250 ha pieauguša meža (neviens no viņiem nebija likumīgais mantinieks).

Kukuļdošanas loku nozarē aizsāka VZD strādājošajie mērnieki. VZD ir pirmie, kādu laiku vienīgie, un ilgu laiku dominējošie mērnieki nozarē (1993. gadā nāk klāt Zvērināto mērnieku institūcija, 1994. gadā - uzņēmumi). Ievērojot brāļu Kaudzīšu noteiktās vadlīnijas, īpašnieki mērniekiem klāj galdus un kabatā liek ‘’ceļanaudu’’. Gāja raibi, un šodien to visu mēs varam identificēt zem grifa ar nosaukumu ‘’ierādīšanas metodes’’ precizitātes rādītāji. Tajā laikā visnekorektākā bija budžeta naudas apguves shēma. Bez zināma procenta no kopējās darba tāmes (kuru apmaksāja valsts), mērnieks ‘’nekustējās’’. Pieļauju, ka tā tas nebija visur un vienmēr, bet zinu, kur tā bija un gandrīz vienmēr. Var saprast arī mērnieku, jo ir 90-to sākums, zeļ mežonīgais kapitālisms, VZD ir oficiālās tāmes, milzīgs darba apjoms, pasūtītājs, kurš ir gatavs stimulēt jautājuma ātrāku risināšanu. Noteikti daudzi būs dzirdējuši polša-kupicas stāstu, kad zemes īpašnieks liek polšu potenciālās kupicas vietā (+/- 20m). Ja 90-tajos būtu veikta objektīva iedzīvotāju aptauja par to, kurās sfērās visvairāk ņem kukuļus, tad viss, kas saistīts ar zemi un īpašuma formēšanu noteikti būtu bijis topā.      

Biezi zaļie laiki kādreiz beidzas un esam nonākuši pie galvenā šajā rakstā - verdzības sistēmas izveides mērniecības nozarē. Brūkot milzim VZD, brīvi klīstošos mērniekus sāk gūstīt vergturi. Gadsimta mijā vergturu skaits jau ir ap 60, un lielākajos mērniecības-vergu kantoros strādā pat 50 vergi-mērnieki. Šausmu lietas notika brīvajā Latvijā :).

Paskaidrošu, kā es identificēju mērniecības ‘’vergu’’. Parastās metodes pamatā ir nodevība! Vergs pats sevi nodod,  agresīvi izsaucot vergturi uz pārrunām un izvirza ultimātu. Prasības parasti ir sekojošas - ne mazāk kā 50% no tāmes ‘’uz rokas’’, labāku mašīnu un instrumentus, kā arī naudīgākus darbus. Vergu neinteresē argumenti par nodokļiem, dārgajiem instrumentiem un visas tās stulbās pasaciņas, kuras ir izgudrojis vergturis. Notiek vergu dumpji un mazās grupiņās vergi pamet muižas. Liberāli lojālā valsts, dzirdot žēlabas no vergiem, rada dažādus nodokļu režīmus, lai bijušie vergi var kļūt par speciālistiem. Ar dažādām variācijām jau 20 gadus Latvijā notiek šāda brīvprātīga izlaušanās no verdzības. Šo procesu rezultātā pieaug konkurence un samazinās nomaksāto nodokļu īpatsvars.

Skaitļi. Nozare sākās ar monopola milzi, kuram mērniecības nozari apkalpoja apmēram 2000 darbinieku. Šodien ir apmēram 1000 nozarē nodarbinātas personas (no tām 500 ir sertificēti mērnieki), kas darbojas 200+ kantoros un strādā 4 dažādās uzņēmējdarbības formās (dažādi (ne)maksājot nodokļus).

Ja nopietni runājam par potenciālo verdzību nozarē, tad šobrīd vienīgais identificējamais nozares vergturis ir pasūtītājs. Ja pasūtītājs kādreiz ir apguvis austrumu tirgus nianses, tad mērniecības tirgū tās strādā perfekti. Konkurējot nozares iekšpusē, viena no būtiskākajām pozīcijām, uz kuras tiek taupīts (DEMPINGOTS), ir nodokļi. Pelēkie toņi nodokļu nomaksā ir ļoti dažādās nokrāsās, kā to uzrāda LKĢA pētījums. Ja 90-tajos par mūsu sliktas kvalitātes pakalpojumiem pasūtītājs bija ar mieru dārgi pārmaksāt, tad tagad liela daļa mērnieku ir ar mieru riskēt ar nodokļu nenomaksu, lai izdabātu pasūtītājam. Ķencis gavilē par taisnības triumfu :).

Lielais jautājums - vai turpināsim šaut pa ‘’pastniekiem’’ un cerēsim, ka VID visus nenoķers???

Jancis 28.01.2023.  

Komentāri:
 
jancim
02.02.2023
16:50
Janci, ej labāk strādāt!
 
buums
02.02.2023
17:49
Ļoti labi teikts! Paldies par šo rakstu.
 
no dzīves
03.02.2023
09:59
un tagad ‘’kliedzošākais’’ loceklis pie instrumentālās uzmērīšanas protestē ka viņa ir nozagti 20m no 250 ha pieauguša meža. Mantkārībai, laikam nav robežu :D
 
jancim
03.02.2023
13:05
...diezgan virspusētējs vēstures apkopojums - (ne viss baltais ir balts). Manuprāt "lieta būtība" ir kaut kur citur, proti: kā Tu pieminēji savā traktātā "Mērnieku laikus", tad vēl klāt pieliec "Zaļo zemi", "Sūnu ciema zēnus"utml.... Pēc manas pieredzes - unikāli rakstu darbi - liecinieki vai pareizāk sakot LATVIEŠU KODS attēlots izcili. Braukājot pa novadiem ( nu jau daudzu gadu garumā), kuri aprakstīti manois pieminētajos darbos, (a rī citu autoru darbos) , bet šie man šķiet vnk izcili, secināju ka mūsdienās var atrast pat ļoti līdzigus personāžus. Tātad, lai arī pagājuši vai 100 gadi, praktiski jau cilvēciņu galvās nekas nav mainījies ( varbūt tā arī vajag, - ne zinu). Tā ka mēs mērnieķeļi ( vergu dvēselītes), arī piefiksējam etnosa prāta spējas bet nu jau 20gs. beigās un 21.gs sākumā utt. Nu kaut kā tā. ( Lietas nav tik vienkārši vērtējamas - tā es domāju).
 
pusmērnieks
05.02.2023
17:34
Baz pēlēkās ekonomikas mērniecības nozares darvas piliens ir mērnieki, kuri par naudu melnu taisa par baltu ( samēra kā klientam vajag u.t.t.), jo ir VZD bezkontrole un nav nekāda normatīvā regulējuma, lai tā sauktajiem sertificētajiem mērniekiem atņmetu sertifikātu. Sertificēto personu pieskatītāji ne tikai ignorē šādas lietas, bet atsevišķos gadījumos pat savējos piesedz.
 
Pilnmēnesssss
06.02.2023
16:30
Kas var tik daudz sapīpēties, lai tā murgotu?
 
turku pupa
06.02.2023
19:02
Kā reiz ir pilnmēness, gāju vakar 3jos naktī pa maskačku ar palagu aptinies, tik daudz visādu trako vazājās pretī
 
111
07.02.2023
08:59
Vēstures ieskats ir apsveicams. Mērnieki ceļanaudas vietā grieza sev zemi, jo īpašnieks ne vienmēr varēja atļauties samaksāt. Un tā pa gabalam vien un savi 100 ha rokā. Neticu, ka būs politiskā griba pārskatīt tos ZK lēmumus.
Par verdzības sistēmu: Skaidrs, ka Jancis video par vergu algām nenoskatījās. Kas tad bija un ir tie vergturi? Kāds ir viņu darbības ekonomiskais pamatojums? Strādāja ar vecam, pielāgotām VZD tāmēm? Tad vēl mitrie, livlandi un kas tur vēl ar ārējo finansējumu, kas droši vien paņēma VZD darbiniekus ar visiem datiem. Arī ieviesa savas korekcijas tirgū. Daļai vergturu tā pat neinteresēja nodokļu nomaksa. Nodevība notiek tajā brīdī, kad vergturis negrib maksāt adekvātu algu. Tiešām mērniekam ir mērķis uztaisīt savu kantori, strādāt ilgi, smagi par kapeikām un vēl nemaksāt nodokļus ? Ja nozarē strādājošo ir kļuvis mazāk, kādēļ pieaug konkurence? Statistika rāda, ka darba pietiek, bet par to ir jāpaņem ekonomiski pamatots cipars. Tie kuri aizgāja no mērniecības 2006-2008.g. krīzē lielākoties ir tikai ieguvēji. Strādā labāk apmaksātu un normētu darba laiku un ar atvaļinājumu. Galvenā problēma ir atreferēta pusmērnieks komentāra, ka nav kontroles un tas, ka pasūtītājam no mērnieka vajag tikai papīru, bieži pietiek pat bez paraksta. Precizitātes un kvalitātes prasības bieži netiek ievērotas un pasūtītāji tos nespēj paņemt pretī un pārbaudīt, ar atsevišķiem izņēmumiem būvniecībā. Te arī atbilde ttt komentāram par darba algu - izdevīgāk paņemt 3x sūdabrāļus, kā vienu inženieri. Tie nezina par precizitātes prasībām, par ģeoīda modeļiem, kāpēc sekundes instrumentam, rtk ir – maucam. Mazāk zini – vairāk izdari.

Janci vari atbildēt kā LMB valdes loceklis? Esi gatavs vērsties VID par uzņēmumu apakšuzņēmumiem? Vienošanās par minimālo algu? Bezkontrole izpildītajos darbos, kam tas ir izdevīgi? Kādai jābūt profesionāļa 10-20 gadu pieredzi un 3 sertifikātiem algai? Vai LKĢA nevajadzēja nopublicēt pilnu sarakstu?
 
###___###
07.02.2023
15:09
Inženieru mērnieku algas pēc pieredzes
Salīdziniet inženieru mērnieku algas, kas sagrupētas pēc pieredzes

Pieredze Apvienotās Karalistes vidējais
Kombinēts £53 085,02
Juniors 31 278,91 £
Vidēja līmeņa £62 576,18
Seniors 53 102,66 £
 
xxxx
07.02.2023
15:43
Apvienotā Karalistē mērnieks kopā ar būvuzraugu uzrauga būvnieku un liek pareizi strādāt , pie mums diemžēl ir otrādi būvnieks diktē noteikumus mērniekam
 
xxxx
07.02.2023
15:43
https://www.youtube.com/watch?v=gwCYoS_wNO0&t=1117s
 
$$$___$$$
07.02.2023
15:44
Kāda ir profesionāla daudzuma mērnieka (PQS) alga konsultāciju uzņēmumā?
Absolventa kvantitatīvā mērnieka tipiskā alga svārstās no £ 22 000 Ziemeļīrijā līdz £ 30 000 Londonā
Tipiskā nesen kvalificēta daudzuma mērnieka alga svārstās no £33 000 Anglijas ziemeļaustrumos līdz 47 500 £ Londonā.
Vecākā daudzuma mērnieka tipiskā alga svārstās no 45 000 £ Ziemeļīrijā un Anglijas ziemeļrietumos līdz 60 000 £ Londonā.
Tipiskā partnera alga svārstās no £62 000 Anglijas ziemeļaustrumos, Ziemeļīrijā un Skotijā līdz 110 000 £ Londonā.


Cik nopelna daudzuma mērnieks, kas strādā uz vietas?
Parastā daudzuma mērnieka palīga alga svārstās no 29 000 mārciņu Velsā līdz 39 000 mārciņu Londonā. NB: Mēs domājam, ka tas ir paredzēts kādam ar aptuveni divu vai trīs gadu pieredzi
Vidēja apjoma mērnieka tipiskā alga svārstās no £42 000 Anglijas ziemeļaustrumos līdz £ 60 000 Londonā.
Vecākā kvantitatīvā mērnieka tipiskā alga svārstās no 55 000 £ Anglijas ziemeļaustrumos un Austrummidlendā līdz 75 000 £ Londonā.
Tipiskā komercmenedžera alga svārstās no 70 000 mārciņu Anglijas ziemeļrietumos, Austrummidlendā, Velsā, Ziemeļīrijā un Skotijā līdz 100 000 mārciņu Londonā.


 
xxxx
07.02.2023
15:46
https://www.youtube.com/watch?v=yHtTKIoOl0U
 
Jūrmala:
07.02.2023
17:18
kadastrālā uzmērīšana 2 z.v. - 600 + pvn tas ir 300 +pvn par plānu?
Atmežojamās meža zemes izvietojuma plāns - 250 + pvn.
 
07.02.2023
23:38
Atbildēšu uz 111 jautājumiem.
1. Neesmu gatavs griezties Vid, jo atbilde tāpat ir skaidra. Uzņēmumam ir tiesības veidot apakšuzņēmumus. Bija Muni, tagad ir PVN nemaksātāji ar apgrozību līdz 40000, kuri apkalpo fiziskās personas.
2. Vienošanās par minimālo algu nozarē pašlaik nav iespējama. Ja kādam ir ''iekša'' cilāt un virzīt šo jautājumu, atbalstīšu.
3. Pamatā būvniecības nozarei.
4. Bruto - 2500-3000.
5. Vajadzētu.
 
08.02.2023
13:59
Tas, kurš parakstās ar $$$- palabojiet, protams, ja kļūdos, bet man šķiet, ka ir paņemts google tulkojums par no kādas britu lapeles, un burtiski iztulkots. Oriģinālā droši vien ir "quantity surveyor", kas īstenībā ir domāts "tāmētājs", un ar mērniecību tam nav nekāda sakara. Un vēl derētu pierakstīt, ka algas minētas par gadu, Latvijā parasti raksta mēnešalgu.
 
pusmērnieks_Jancim
08.02.2023
18:49
Uzņēmumiem ir tiesības veidot apakšuzņēmumus, bet ne jau lai nemaksātu PVN. Ja VID audits konstatē, ka gan apakšuzņēmums ir tikai uz papīra (tas pat birojs, tie pat darbinieki, tā pat tehnika), to var aizklapēt ciet elementāri. Ir sarakste ar VID par šo tēmu (mazo metrumu sakarā).
 
taka
08.02.2023
20:55
pusmērniekam - bļaustīšanās ir - rezultāta nav. Kad būs?
 
pusmērnieks
08.02.2023
22:25
Mērnieku cunftei jau tas "pie kājas". Kan nu man kā pusmērniekam... :)
 
mernieks-vergs
25.02.2023
10:02
ALGA 3000 EUR UZ ROKAS LATVIJĀ IR!!!!
https://www.youtube.com/watch?v=bHprQPElFNo
 
111
27.02.2023
12:54
Jancim jautājums! 4. Bruto - 2500-3000 - Vari pamatot?
 
ttt
27.02.2023
15:06
Alga 3000 ir ok inženierim. bet te stop... Ja tu pirmdien aizej uz darbu, piekdien atdot 5 topenes, neko nezini par ģeoīda matemātisko pamatu, būvkonstrukcijām, datu aprites tehnisko specifikāciju BIM modeļos, tad stop - tu esi 800-1000 euro uz rokas vērts. Ja pretī liec, ka krāvējs tik pat pelna, tad stop.. kas tad ir tas nenormālais ieguvums, kāpēc tevi novērtēt vairāk par 800, ja māki adti speceni un ieslēgt štrumu? 3000 cenā iekļaujās atbildība, sapratne, izdoma, risinājuma meklēšana šķietami neiespējamos scenārijos, patstāvīga mācīšanās, iknedēļas vadītāju mocīšana ar savās idejām kā efektivizēt darbu un tā joprojām..
 
next
28.02.2023
11:51
1. 13.02.2023 plkst. 16:53 SIA "BaltSurvey", vien. reģ. Nr. 40003761022, Kaivas iela 33 k – 2-62, Rīga, LV-1021 34495.00

2. 14.02.2023 plkst. 09:48 SIA "DELTA KOMPĀNIJA", vien. reģ. Nr.40103411129, Senču iela 6-1, Rīga, LV-1012 21770.00

3. 13.02.2023 plkst. 20:57 SIA "GEOPOLS" , vien. reģ. Nr.40003702141, Valdeķu iela 51-31, Rīga, LV-1058 18666.00

4. 13.02.2023 plkst. 22:15 SIA "LIMBAŽU MĒRNIECĪBAS BIROJS", vien. reģ. Nr.44103034016, Rīgas iela 16, Limbaži, LV-4001 19966.00
5. 10.02.2023 plkst. 14:16 SIA "METRUM", vien. reģ. Nr. 40003388748, Ģertrūdes iela 47-3, Rīga, LV-1011 34865.00
6. 10.02.2023 plkst. 13:59 SIA "Vides izpēte" , vien. reģ. Nr.43603081634, Raiņa iela 3-19, Jelgava, LV-3001 18350.00

7. 14.02.2023 plkst. 08:26 SIA "ĢEODĒZISTS", vien. reģ. Nr.41203006878, Vasarnīcu iela 16, Ventspils, LV-3601 40273.86

8. 14.02.2023 plkst. 06:19 SIA LiMAP, vien. reģ. Nr. 40203376811, Aleksandra Čaka iela 113, Rīga, LV-1011 25900.00
 
kas tas?
28.02.2023
12:48
kas par konkursu?
 
robots
28.02.2023
15:05
Braļukas arī grib kadastru mērīt. Good luck
 
robotam un citiem
28.02.2023
17:46
Varam rakstīt paplašinātos teikumos?
 
robots
28.02.2023
20:40
Limap ir Lietuvieši, kas trenējās Latvijā, arī Igaunijā.
 
robotam
01.03.2023
08:31
Vietējais kadrs arī ir piesaitīts plānu parakstīšanai?
 
LVM Zemes dzīles
01.03.2023
11:04
Ko tik maz pretendetu bijis uz šo konkursu???
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “3D PROJEKTS”
104 845.00
CBS Igate SIA
124 690.00
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “B & B STRUKTŪRA”
129 900.00
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību “GEO PRO”
442 400.00
 
Pelēkā zona
01.03.2023
11:14
RĪGAS ŪDENS Līgums par ģeodēziskās uzmērīšanas
darbiem 18.01.2023 RŪ-2022/223
Kautkā beigās baigi klusi :D
 
SIA RM 2023/3
01.03.2023
12:46
Daļai Nr. 1 - Rīgas valstspilsētas pašvaldībai piederošo un piekritīgo zemes vienību pirmreizēja kadastrālā uzmērīšana atbilstoši izstrādātam noteikšanās projektam Pretendents Cena bez PVN
"BaltSurvey" SIA
EUR 5445.0
"DELTA KOMPĀNIJA" SIA
EUR 4999.0
"GEOPOLS" SIA
EUR 5959.0
"METRUM" SIA
EUR 10222.0
"Vides izpēte" SIA
EUR 5420.0
"Ģeodēzists" SIA
EUR 13358.74
LiMAP SIA
EUR 4350.0
SIA, firma "ĢEO & DĒZIJA"
EUR 5390.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Land point"
EUR 3700.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Lauku mērnieks"
EUR 5750.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Promers"
EUR 5022.0
 
SIA RM 2023/3
01.03.2023
12:46
Daļai Nr. 2 - Ogres ierīcības projekta realizācija Pretendents Cena bez PVN
"BaltSurvey" SIA
EUR 4995.0
"DELTA KOMPĀNIJA" SIA
EUR 5000.0
"GEOPOLS" SIA
EUR 2666.0
"METRUM" SIA
EUR 3549.0
"Vides izpēte" SIA
EUR 2800.0
"Ģeodēzists" SIA
EUR 5274.47
LiMAP SIA
EUR 1500.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Land point"
EUR 2400.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Lauku mērnieks"
EUR 1495.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Promers"
EUR 2828.0
 
SIA RM 2023/3
01.03.2023
12:47
Daļai Nr. 3 - Zemes ierīcības projekta realizācija nekustamajā īpašumā "Mežziņu āres", Medemciems Pretendents Cena bez PVN
"BaltSurvey" SIA
EUR 2490.0
"DELTA KOMPĀNIJA" SIA
EUR 2500.0
"GEOPOLS" SIA
EUR 1666.0
"METRUM" SIA
EUR 2859.0
"Vides izpēte" SIA
EUR 1700.0
"Ģeodēzists" SIA
EUR 2597.87
LiMAP SIA
EUR 1000.0
SIA, firma "ĢEO & DĒZIJA"
EUR 1450.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Land point"
EUR 900.0
 
SIA RM 2023/3
01.03.2023
12:52
Daļai Nr. 4 - Rīgas pilsētas meža fonds Pretendents Cena bez PVN
"BaltSurvey" SIA
EUR 12485.0
"DELTA KOMPĀNIJA" SIA
EUR 9999.0
"GEOPOLS" SIA
EUR 8888.0
"METRUM" SIA
EUR 15475.0
"Vides izpēte" SIA
EUR 5600.0
"Ģeodēzists" SIA
EUR 18799.0
LiMAP SIA
EUR 11350.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Land point"
EUR 8720.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Lauku mērnieks"
EUR 5500.0
Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Promers"
EUR 6184.0
 
SIA RM 2023/3
01.03.2023
12:53
Komisijas lēmums:
1) piešķirt līguma slēgšanas tiesības iepirkuma 1.daļā pretendentam Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Land point" par kopējo līgumcenu EUR 3700,00 bez PVN;
2) piešķirt līguma slēgšanas tiesības iepirkuma 2. daļā pretendentam Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Lauku mērnieks" par kopējo līgumcenu EUR 1495,00 bez PVN;
3) piešķirt līguma slēgšanas tiesības iepirkuma 3.daļā pretendentam Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Land point" par kopējo līgumcenu EUR 900,00 bez PVN;
4) piešķirt līguma slēgšanas tiesības iepirkuma 4.daļā pretendentam Sabiedrība ar ierobežotu atbildību "Lauku mērnieks" par kopējo līgumcenu EUR 5500,00 bez PVN.
 
Gobzems atgriezies
01.03.2023
13:47
Kurš sapņo par 3000eur uz rokas? ja ar šādām cenām piedalīsies konkursos, tad tas nav iespējams...
 
to LVM Zemes dzīles
01.03.2023
14:53
Tas tāpēc ka viņi tur visi tajā LVM zemes dzīlēs ir neadekvāti un ir iznesuši galvas pārējiem mērniekiem šie vēl pēdējie muļķīši tur piedalās
 
uzvarētāji SIA RM 2023/3
01.03.2023
14:56
Te var redzēt Iedzīvotāju ienākuma nodokli un Valsts sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas cik veic

https://www.firmas.lv/lv/uznemumi/land-point/44103135826

https://www.firmas.lv/lv/uznemumi/lauku-mernieks/44103055516
 
ttt
01.03.2023
18:53
Tagad vajadzētu ko saka LKGA pētijums par šiem uzvarētājiem kā landpoint un Lauku mērnieks. Iespējams ka viss labi un viņi ir tik efektīvi kā neviens - pārējiem tik mācīties
 
RĪGAS ŪDENS
02.03.2023
09:19
Mēs savējiem iedevām darbu, tapēc tāds klusums ;)
 
Te ir darbs:
07.03.2023
17:01
AJADZĪGS DARBINIEKS KAFEJNĪCĀ ULBROKĀ. ALGA 4,50 STUNDĀ UZ ROKAS+ TĒJAS NAUDA! TEL. 20324842
https://www.youtube.com/watch?v=BZAqfCkMjb8
 
Vid satistika
08.03.2023
16:11
Informācija par darba vietām 2022.gadā atbilstoši profesiju klasifikatoram

https://www.vid.gov.lv/lv/informacija-par-darba-vietam-2022gada-atbilstosi-profesiju-klasifikatoram
 
Te ir darbs:
13.03.2023
12:05
https://www.youtube.com/watch?v=hrn_yQXxhq0
Vēl viena vieta! 15 dienas, 11 stundas - 742.5 eiro
 
111
13.03.2023
12:47
Augstskolu likums https://likumi.lv/ta/id/37967-augstskolu-likums
1) akadēmiskā stunda — studiju darba laika vienība, kuras ilgums ir 45 minūtes;
https://tezaurs.lv/mwe:8526 akadēmiskā stunda: Mācību stundai vai lekcijai noteiktais laiks — parasti 45 minūtes.

MK. Nr. 1011 Personu sertificēšanas un sertificēto personu uzraudzības kārtība ģeodēzijā, zemes ierīcībā un zemes kadastrālajā uzmērīšanā https://likumi.lv/ta/id/220545-personu-sertificesanas-un-sertificeto-personu-uzraudzibas-kartiba-geodezija-zemes-iericiba-un-zemes-kadastralaja-uzmerisana
28.5. sertificētā persona ir apmeklējusi augstskolu, profesionālo organizāciju un valsts iestāžu darbinieku kvalifikācijas paaugstināšanas kursus ne mazāk kā 40 akadēmisko stundu apjomā piecu gadu laikā.
85. Personām, kurām sertifikāti ir izsniegti līdz šo noteikumu 28.5. apakšpunkta spēkā stāšanās brīdim, apakšpunktā minētās prasības piemēro proporcionāli norādītajam nepieciešamajam kvalifikācijas celšanas kursu stundu skaitam gadā, bet ne mazāk kā astoņas akadēmiskās stundas gadā.

Kursu ilgums 4 astronomiskā stundas jeb 240 min – 15 min pārtraukums = 225 min jeb 5 akadēmiskās stundas. Pareizi?
 
taka
13.03.2023
22:34
un tālāk? referēt jau visi māk, bet pateikt viedokli un par to uzņemties atbildību? karoč mīkstie..
 
Zeme
14.03.2023
06:11
Karoče, daram kā gribam un viss štokos...
 
Te ir darbs:
14.03.2023
17:05
No 1.aprīļa ārstniecības personu vidējā darba samaksa palielināsies par 120 eiro
https://www.delfi.lv/news/national/politics/no-aprila-arstniecibas-personu-videja-darba-samaksa-palielinasies-par-120-eiro.d?id=55331918
 
Teze
16.03.2023
21:28
Nva vakances
 
111
22.03.2023
08:33
Jautājums hadlat un citiem: 200 eiro par par ēkas izpildi ar situāciju pierīgā ir saprātīgs cipars?
 
traks
22.03.2023
13:32
Jautājums vai 200 euro ir patiesā summa ko saņem, vai ir 20 euro+pvn un 180 aploksnītē. Preti jāpaskatās vai nodokļos par darbinieku samaksāts par 8daļslodzīti vai pilno
 
111
22.03.2023
15:05
Es par paša darba vērtību, tad 180 aploksnē ir ok? Sanāk, ka sertificētā persona taisa atlaidi klientam uz sava rēķina. Man tā motivācija nav saprotama.
 
traks
22.03.2023
19:24
Pārdomas:
Darba vērtība jāskata pēc Mērnieka/darbinieka pavadītā laika pie tā - šķiet tas varētu būt izejas punkts. Birojs Rīgā - objekts pieRīgā, kur visu var nodot vienā IM plānā, tas būtu jāaprēķina tā: Mērnieks izpēta projektu - 0.5-1h. Mērnieks aizbrauc uz objektu atpakaļ (2-2.5h), Mērnieks veic mērijumus, precizē pie īpašnieka visu nepieciešamo - 3-4h, Mērnieks birojā apstrādā uzmērītos datus - 0.5h. Mērnieks noformē darbu iesniegšanai reģistrēšanai - 2-3h.. Pārējais ir administrācija, iekārtas auto, birojs, programmas, kalibrācijas, datori, programmas, reklāmas, auto remonti. Un NODOKĻI (katrs darbinieks/vadītājs utt nodokļos beigās nomaksā tieši tik pat cik ienāk nauda kontā mēneša beigās.)
Paši pielieciet katrai pozīcijai galā skaitļus. Te nav runa par 180 euro, ir jābūt runai par 340-380 euro+PVN.
Iestāstīt ka nevajag administrāciju un priekšnieku tas pats kas zirgam uzlikt klapes un maukt uz priekšu. Ja visu dari viens tu no rīta esi administrators ar algu 0.5, pa dienu mērnieks ar viens, pēcpusdienā zīmētājs ar 0.8, nākamajā dienā priekšnieks ar 1.5. Atceramies ka katrs no šiem darbiem ir jāpadara. papildus jā dienā uzmēram 3 objektus - nakamā tos apstrādājam. Vienalga kopā patērētais laiks jau nemainās.
Un šo apstrīdēt studijā palūgšu planšetu un projektu kopētājus un skaidrā naudas ņēmējus... Aiziet..
 
traks 2 VVD 2023/6
24.03.2023
22:14
"GEO PRO" SIA 20.03.2023 plkst. 17:12 EUR 7910.0

"METRUM" SIA 20.03.2023 plkst. 15:47 EUR 19888.0

"TERRA TOPO" SIA 20.03.2023 plkst. 16:03 EUR 7154.0

"TOPOPROJEKTS" SIA 17.03.2023 plkst. 15:04 EUR 8942.0

"Vides izpēte" SIA 20.03.2023 plkst. 15:48 EUR 5900.0

CBS Igate SIA ( ex "OP Solutions" SIA) 20.03.2023 plkst. 16:43 EUR 15215.0

LiMAP SIA 20.03.2023 plkst. 15:55 EUR 4395.0

 
traks to traks2
24.03.2023
22:23
Lai jau tiek brāļukam:)
 
Te ir darbs:
25.03.2023
13:27
https://www.lgia.gov.lv/lv/vakances
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada marts Arrow_right
P O T C P S S
272812345
6789101112
13141516171819
20212223242526
272829303112
Šodiena 2023. gada 26. marts

Vārda diena:

Eiženija, Ženija
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.