Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LVM paplašina bezpilota gaisa kuģu izmantošanu arī nekustamo īpašumu pārvaldīšanā 27.10.2022

Sviitra

Ilgtspējīga meža apsaimniekošana mūsdienās vairs nav iedomājama bez jaunāko tehnoloģiju izmantošanas – AS “Latvijas valsts meži” (LVM) darbībā arvien plašāk tiek izmantoti bezpilota gaisa kuģi (BGK) jeb droni. Šobrīd LVM ikdienā izmanto dronus lielo ligzdu monitoringu laikā, meža inventarizācijas datu ievākšanā, mežsaimniecības darbu plānošanā un vēl citviet. Droniem ir būtiska loma arī uguns un vētru postījumu gadījumos. Šogad droni arvien plašāk tiek izmantoti arī LVM Nekustamo īpašumu pārvaldes darbā.

 
“Bezpilota gaisa kuģis darbiniekiem palīdz veikt gan ikdienas darbus, gan kontroles plāna apsekošanas. Droni ļauj vizuāli sasniegt objektus, kuru apskatei līdz šim bija jāpārvar dažādi fiziski šķēršļi, kā arī kvalitatīvi veikt, piemēram, Nekustamo īpašumu Valsts kadastra informācijas sistēmā reģistrēto meža autoceļu atbilstības kontroli, iegūstot precīzu ceļu konfigurāciju,” skaidro LVM Nekustamo īpašumu pārvaldes vadītājs Valdis Kalns.
 
Droni ļauj apsekot arī nomas platības, ļaujot pārbaudīt, vai nomnieks veic zemes apsaimniekošanu atbilstoši līgumā noteiktajam, kā arī, gatavojoties nomas izsolēm, iegūt pietiekami plašu skatu uz konkrētā objekta situāciju no putna lidojuma.         
 
Bezpilota gaisa kuģi palīdz arī darbā, apsekojot bīstamās būves, jo darbinieks var atrasties drošā attālumā no bīstamā objekta. Turklāt, izmantojot dronus, iespējams atklāt vēl citus objektus, kurus līdz tam nav bijusi iespēja fiksēt.
 
Bezpilota gaisa kuģu izmantošana uzņēmumā tikai paplašinās – patreiz tālvadības pilota apliecību ieguvuši jau teju 300 uzņēmuma darbinieku, aktīvi tiek izmantoti 80 bezpilota gaisa kuģi un šogad tiks iegādāti vēl 52 bezpilota gaisa kuģi. LVM Bezpilota gaisa kuģu ekspluatācijas vadītājs Kārlis Linde norāda: “Ik gadu reģistrēto lidojumu skaits pieaug, apliecinot, ka bezpilota gaisa kuģa izmantošana darba vajadzībām aizvien vairāk darbiniekiem kļūst par ikdienu un tas kļuvis par neaizstājamu palīgu darbu veikšanā.”

 

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada decembris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2022. gada 6. decembris

Vārda diena:

Niklāvs, Niks, Nikolajs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.