Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Svinīgi atzīmēta zemes ierīcības specialitātes izglītības 75 gadu jubileja 30.09.2022

Sviitra

Lai atzīmētu zemes ierīcības specialitātes 75 gadu jubileju, Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātes - LBTU (iepriekš Latvijas Lauksaimniecības universitāte - LLU) Vides un būvzinātņu fakultāte 23. septembrī organizēja svētku jubilejas svinīgo pasākumu un absolventu salidojumu.

Svinīgā pasākuma daļā tika teiktas uzrunas, sveikti pasniedzēji un mērniecības nozares pārstāvji.

“Latvija nav un nebūs līdz galam uzmērīta, bet tā ir arī pozitīva vēsts, jo tas nozīmē, ka mums aizvien būs iespēja skolot un audzināt jaunos speciālistus zemes ierīcības nozarē. Mēs to darām jau 75 gadus, mainoties pasniedzēju paaudzēm. Jums nepieciešama liela izturība un daudz zināšanu, un es ceru, ka universitāte jums tās spēj sniegt. Ceru, ka visi kopā spēsim jauniešos uzturēt interesi par šo specialitāti, lai zemes ierīcības speciālistu Latvijā nekad nepietrūktu!” - savā uzrunā pasākuma apmeklētājiem sacīja Latvijas Ģeozinātņu un tehnoloģiju universitātes rektore Irina Pilvere.    

“Ir teiciens - ja gribi, tad vari; ja vari, tad dari! Vides un Būvzinātņu fakultātei ir griba, varēšana un darīšanas jauda. To īsteno piecas katedras. Fakultāte izglīto un sagatavo nākamos inženierus ļoti svarīgās tautsaimniecības jomās. Fakultātes absolventi strādā privātajā sektorā, pašvaldībās un valsts pārvaldē, stiprinot Latvijas valsts ekonomiku un starptautisko konkurētspēju. Tas ir ļoti svarīgi, jo tikai mēs paši varam piepildīt gribu, varēšanu un darīšanu, savstarpēji sadarbojoties,” uzsvēra Armands Celms, Vides un Būvzinātņu fakultātes dekāns. Viņš arī izteica aicinājumu fakultātes absolventiem būt lepniem par iegūto diplomu un katram doties uz dzīvesvietai tuvāko skolu, kur iepazīstināt skolēnus ar mērnieka profesiju, tādējādi vairojot iespējamo studētgribētāju un nākotnes inženieru skaitu.   

“Pēdējo gadu laikā esam krietni pastrādājuši un parūpējušies par katedras materiālās bāzes pilnveidošanu. Ne vienmēr varam dabūt finansējumu no universitātes, taču meklējam dažādus ceļus, piesakām projektus. Šādi esam tikuši pie ģeogrāfisko informācijas sistēmu kompetenču centra, ģeodēzisko instrumentu kalibrēšanas laboratorijas, iegādājušies pirmo (bet ne pēdējo) dronu un jaunus ģeodēzijas instrumentus, kuri gan mums ir nepieciešami vēl vairāk, jo ar mērniecību saistīti studiju kursi ir pilnīgi visās studiju programmās mūsu fakultātē, kā arī kaimiņu fakultātē,” atklāja Vivita Puķīte, Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedras vadītāja.   

Pasākumā tika pasniegti fakultātes sagatavoti pateicības raksti dažādām mērniecības nozarē svarīgām personām - no uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju vadītājiem līdz Valsts zemes dienesta ģenerāldirektorei, kā arī pašas fakultātes darbiniekiem. Tāpat savas balvas dažādās asprātīgās nominācijās katedras pasniedzējiem bija sagatavojusi arī studentu pašpārvalde.

Ikars Kubliņš, Mernieks.lv

Komentāri:
 
01.11.2022
15:38
Sveiciens lieliskajam korespondentam Vārda dienā!
 
03.11.2022
09:50
Paldies! :)
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada decembris Arrow_right
P O T C P S S
2829301234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930311
Šodiena 2022. gada 6. decembris

Vārda diena:

Niklāvs, Niks, Nikolajs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.