Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LIDAR sniedzis jaunus atklājumus par Jeloustounas nacionālā parka veidošanos 27.05.2022

Sviitra

 Izmantojot Lidar, pētnieki izveidojuši jaunu augstumu karti Jeloustounas nacionālajam parkam, kas atklājusi dažādus ģeoloģiskos un tektoniskos procesus, kā parka teritorija veidojusies tūkstošiem gadu ilgā vēstures gaitā. Šādi atklāti gan Zemes garozas lūzumi, gan zemes nogruvumi, gan hidrotermālās sistēmas un vulkāniskie procesi. Tas izdevies, pateicoties LIDAR spējai "redzēt cauri" veģetācijai, ko nespēja iepriekšējo paaudžu pētniecība, kas pamatā centās izpētīt parka vēsturi "uz lauka" vai no gaisa - aerofotogrāfijās. Savukārt Lidar sistēma, uzmontēta uz lidaparāta, spēj efektīvi kartēt topogrāfiju augstā izšķirtspējā un veģetācija tam netraucē. Parka izpēte šādi tika veikta 2020. gada rudenī, nelielai lidmašīnai veicot 436 pārlidojumus, noklājot visu parka teritoriju un uzņemot vairāk nekā 290 miljardus uzmērījumu punktu - mazliet mazāk nekā viens uzmērījums uz katru kvadrātmetru, kas spēj noteikt augstuma atšķirības dažu centimetru lielumā. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada jūlijs Arrow_right
P O T C P S S
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Šodiena 2022. gada 5. jūlijs

Vārda diena:

Edīte, Esmeralda, Andžejs, Andžs
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.