Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LMB valdes vēlēšanu rezultāti atcelti; 22. aprīlī notiks jaunas vēlēšanas 13.04.2022

Sviitra

Latvijas Mērnieku biedrības (LMB) ieilgušajā valdes un priekšsēdētāja vēlēšanu procesā noticis jauns pavērsiens - 8. aprīlī organizētā balsojuma par vēlēšanu atcelšanu rezultātu skaitīšanā atklātas kļūdas, kuras labojot, mainījies balsojuma gala rezultāts. Līdz ar to 18. martā notikušo vēlēšanu rezultāti ir atcelti un situācija LMB vadībā šobrīd ir tāda, kāda tā bija pirms 18. marta kopsapulces.   

LMB vēlēšanu komisija konstatējusi, ka (papildus vienai jau sākotnēji pamanītajai) vēl divas iepriekšējā balsošanā par vēlēšanu rezultātu atcelšanas jautājumu nodotās balsis patiesībā tikušas nodotas pēc termiņa (nevis 7., bet 8. aprīlī). Līdz ar to mainījies arī balsojuma kopējais rezultāts - neieskaitot visas trīs novēloti nodotās balsis, izrādījies, ka LMB biedri nobalsojuši par valdes vēlēšanu rezultātu atcelšanu (42 balsis “par”, 41 balss “pret”). Tādējādi vakar, 12. aprīlī notikušajā LMB valdes sēdē tika nolemts, ka 22. aprīlī, plkst. 16.00 tiks organizēta tiešsaistes kopsapulce “Zoom” platformā, lai ievēlētu jaunus 4 LMB valdes locekļus un valdes priekšsēdētāju.

Vēlēšanas tiks organizētas pilnībā no jauna, neskaitot līdz šim nodotos balsojumus. Paredzēts, ka dienu pirms kopsapulces (21. aprīlī) notiks elektronisko biļetenu nodošana iepriekšējai balsošanai, vēl dienu iepriekš tiks izziņoti kandidāti. Par kandidātiem uz četrām brīvajām LMB valdes locekļu vietām iespējams pieteikties LMB biedriem. Valdes priekšsēdētājs tiks ievēlēts otrajā vēlēšanu solī, starp izvirzītajiem kandidātiem no jaunās valdes locekļu vidus.

Līdz nākamajām vēlēšanām plānots arī izveidot jaunu vēlēšanu komisiju, kuras sastāvs tiks apstiprināts LMB valdes sēdē 19. aprīlī.

Papildus diskusijām par vēlēšanu organizācijas procesu vakardienas LMB valdes sēdē tika skarts arī jautājums par valdes sēžu protokolu publiskošanu. Sanita Šķēle argumentēja, ka protokoliem jābūt publiski (nevis tikai klātienē, LMB telpās) pieejamiem, tas veicinātu arī LMB biedru informētību par valdes sēdēs lemto un iesaistītību biedrības darbā, turklāt citu nozaru biedrību prakse esot protokolus publiskot. Aldis Pizāns sacīja, ka LMB mājaslapā pieejamajā mēnešrakstā publicētie kopsavilkumi jau sniedzot pārskatu par visiem valdes pieņemtajiem lēmumiem, taču S. Šķēle sacīja, ka ar to nav pietiekami. Viņas viedokli atbalstīja arī Normunds Ābols: “Protokoliem jābūt pieejamiem jebkuram LMB biedram, nekur nebraucot.” Jānis Klīve sacīja, ka iespējams variants būtu publicēt protokolus LMB biedriem paredzētajā LMB mājaslapas sadaļā - tie nebūtu lasāmi ikvienam, bet tikai LMB biedriem. A. Pizāns piekrita, ka šo jautājumu varētu atrisināt kādā no nākamajām valdes sēdēm.

Ikars Kubliņš, Mernieks.lv

Komentāri:
 
Kas, iepriekš, šo rakstīja:
13.04.2022
17:21
Labdien!
Acimredzot kāds slepenais aģents (jo nav sevi identificējis) ir lēmis ka viss ir neatbilstoši kārtībai, kuru viņš vien saprot par pareizu. Līdz ar to LMB iztērēs daudz euro biedru naudas un būs jārīko jaunas vēlēšanas. Ciniskākais ir tas, ka bļāvēju vidū neviens neizvirzīs savu vai savu pārstāvju kanditatūru pārvēlēšanai un rezultātā esošie rezultāti paliks spēkā. Apsveicu pašdarbniekus ar lielisko šovu!
 
LMB biedrs
22.04.2022
16:47
Sveiciens. Ļoti ceru, ka tā nebūs :)
 
ttt
22.04.2022
18:52
Nu lielākos bļāvējus tā arī neievēlēja. Principā līdzīgs sastāvs kā pēc pirmās kārtas. un rezultātā nauda tomēr ir iztērēta lieki
 
23.04.2022
13:05
Man jaunā valde, izskatās vairāk entuziasma pārņemtāka, bet mazāk pieredzējušāka birokrātijas līkločos. Un vēl. Man radās iespaids, ka cilvēki ir noilgojušies pēc viedokļu apmaiņas. Klātienē tas nebūtu tik atklāti (skarbi), bet vismaz digitāli (mernieks.lv, Facebook, LMB čats (?), utml) noteikti!Izgaismojās daudz kas. Bet visa lietas būtība manuprāt (!) slēpjas atalgojumā. Sanita pareizi pieminēja - saskaitiet kopā cik mērniekam gadā izmaksā viņa darbība un salīdziniet ar pakalpojumu tirgus cenām! Ja viss būtu normāli, tad maizītes pietiktu visiem. Gan tiem, kuri var pavilkt Eiropas projektu apjomus, gan tiem kuriem pietiek ar individuālo mazdārziņu projektu topogrāfijām.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 10. augusts

Vārda diena:

Inuta, Brencis, Audris
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.