Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LMB vēlēšanu seriāls turpināsies jau trešajā kopsapulcē 12.04.2022

Sviitra

Piektdien, 8. aprīlī, norisinājās pēc 20 Latvijas Mērnieku biedrības biedru ierosinājuma sasauktā atkārtotā biedru kopsapulce, lai lemtu par to, vai atcelt iepriekšējā kopsapulcē notikušo valdes locekļu un priekšsēdētāja vēlēšanu rezultātus, un atcelšanas gadījumā sarīkotu atkārtotas vēlēšanas.

Nekādu skaidru iznākumu gan nesniedza arī šī kopsapulce. Saskaitot kopā gan iepriekšējā balsošanā nodotās balsis, gan kopsapulcē tiešsaistē klātesošo nodotās balsis, rezultāts izrādījās absolūti neizšķirts - 43 biedri bija nobalsojuši “par” vēlēšanu rezultātu atcelšanu un 43 - “pret”.

Lai vēlēšanas tiktu atceltas, par to bija jāatdod 50% plus viena balss. Tehniski un juridiski līdz ar to vēlēšanu rezultāti paliek spēkā. Turklāt viena no iepriekšējā balsošanā nodotajām balsīm bija ienākusi vēlāk par noteikto termiņu, un šī balss bija “par” vēlēšanu rezultātu atcelšanu, tādējādi, ja tā netiktu skaitīta, balsojuma rezultāts jau būtu ar minimālu pārsvaru “pret” balsīm (43:42).

Sākotnējo vēlēšanu oponenti gan argumentēja, ka, tā kā rezultāts ir tik līdzīgs, būtu nepieciešams organizēt vēl vienu balsojumu. Tas savukārt radīja dilemmu, kā rīkoties ar iepriekšējā balsošanā nodotajām balsīm. Ja atkārtotā balsojumā tās netiktu ieskaitītas, tiktu pārkāptas Covid-19 infekcijas izplatības seku pārvarēšanas likuma 37. pantā noteiktās biedrību biedru tiesības uz iepriekšējo balsošanu.   

Arī LMB vēlēšanu komisijas locekļu viedoklis dalījās līdzvērtīgi - diviem uzskatot, ka balsojums jāatkārto un diviem, ka tas nav nepieciešams. LMB pārstāvji lūdza izteikt viedokli arī Lemejs.lv platformas pārstāvjiem, taču tie atteicās komentēt situāciju.

Galu galā LMB jaunievēlētais vadītājs Aldis Pizāns pieņēma lēmumu rīkot vēl vienu LMB kopsapulci, kas, iespējams, varētu notikt arī klātienē. Precīzs sapulces datums piektdien vēl netika izsludināts, bet, tā kā nākamā kopsapulce jāizsludina 14 dienu laikā pēc iepriekšējās, kā orientējošs datums tika piesaukts 22. aprīlis.

Ikars Kubliņš, Mernieks.lv  

Komentāri:
 
interesanti
12.04.2022
12:28
kurš apmaksās visas šīs orģijas? kavēto laiku utt.?
 
12.04.2022
13:42
Pārlasam vēlreiz statūtus, kāda vēl apmaksa, brīvprātīgs pasākums.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2023. gada 2. jūnijs

Vārda diena:

Lība, Emma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.