Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

LĢIA: Par GNSS traucējumiem 24.03.2022

Sviitra

Reaģējot uz publiskajā telpā izskanējušo informāciju par Globālās navigācijas sistēmas (GNSS) traucējumiem Ziemeļeiropā no šā gada 4. līdz 6. martam, Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūra (LĢIA) informē, ka šāda veida traucējumi var ietekmēt pastāvīgās globālās pozicionēšanas bāzes staciju sistēmas „Latvijas Pozicionēšanas sistēma” jeb LatPos darbību un attiecīgi arī ģeodēzisko mērījumu precizitāti un kvalitāti.

Diemžēl šāda veida iejaukšanos GNSS darbībā nav iespējams novērst. Taču, lai mazinātu riskus, aicinām LatPos sistēmas lietotājus ģeodēziskos mērījumus veikt rūpīgi, atbilstoši LatPos izmantošanas vadlīnijām. Īpaša nozīme būtu jāpievērš nosacījumam, ka reālā laika korekcijas signāla uztveršanai mērījumus vienā punktā ieteicams veikt vismaz divas neatkarīgas reizes ar laika intervālu ne mazāku kā viena stunda. Vēlama kontrole punktā ar zināmām precīzām koordinātām, piemēram, ģeodēziskajam punktam.

Minētās vadlīnijas ir pielikums LatPos lietošanas noteikumiem, kas pieejami LĢIA mājas lapā: https://www.lgia.gov.lv/sites/lgia/files/document/LatPos_lieto%C5%A1anas_noteikumi_07102020.pdf.

Komentāri:
 
111
13.04.2022
10:34
Kāds vēl izmanto GLONSS? Kādi rezultāti?
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 17. augusts

Vārda diena:

Oļegs, Vineta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.