Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Pasniegti LMB goda apbalvojumi 10.03.2022

Sviitra

Pēc divu gadu pārtraukuma atkal pasniegti Latvijas Mērnieku biedrības goda apbalvojumi (Atzinības zīmes un Goda ordeņi) par nozīmīgu ieguldījumu mērniecības nozarē. 8. martā nelielā mērnieku lokā tika sumināti Ivars Zenka, Rudīte Klāva, Modris Mengots un Aldis Rausis.

“Parasti šos godinājumus īpašajiem cilvēkiem mērniecības nozarē mēs pasniedzām biedrības kopsapulces laikā, lai pasākumam būtu liela auditorija. Divus gadus nerīkojām šo pasākumu ar domu, ka pienāks labāki laiki un mēs atkal varēsim atgriezties pie tradīcijām - ar kuplu skatītāju un sveicēju loku. Taču šogad nolēmām, ka dzīvi nevar atlikt - to jādzīvo šeit un tagad, tāpēc mērnieku atzinības balvas ir jāpasniedz!” - pasākuma ievada uzrunā sacīja Una Krutova, Latvijas Mērnieku biedrības priekšsēdētāja.

Pirmo Atzinības zīmi saņēma Ivars Zenka, kurš visu darba mūžu bijis mērnieks un ģeodēzists. Profesionālo darbību sācis 1984. gadā Krievijā, Tjumeņas apgabalā, bet Latvijā pārsvarā darbojies Vidzemē, Valmierā (Valmieras Tehniskās inventarizācijas birojā, Valmieras Arhitektūras un projektēšanas birojā kā vecākais inženieris-ģeodēzists). Profesionālos pienākumus vienmēr veicis godprātīgi un atbildīgi, par viņa darbiem nekad nav saņemtas sūdzības un iebildumi.

Otrās Atzinības zīmes saņēmēja bija Rudīte Klāva. Viņas darba gaitas sākušās “Zemesprojektā”, vēlāk turpinājušās Valsts Zemes dienesta Cēsu nodaļā, kur kolēģi ātri pamanījuši viņas enerģiju, optimismu un sociāli aktīvo pozīciju, un R. Klāva ātri vien kļuvusi par mērniecības biroja vadītāju. Aktīvi darbojusies Latvijas Mērnieku biedrībā, kopš 2016. gada ir biedrības valdē. R. Klāva pieteikumā Atzinības zīmes saņemšanai raksturota kā “zinoša speciāliste un atklāts, draudzīgs un gaišs cilvēks.”  

Goda ordeņa laureāts Modris Mengots bijis Latvijas Lauksaimniecības universitātes Zemes pārvaldības un ģeodēzijas katedras docents. Mērniecības nozares zinības sācis apgūt jau 1960. gadā, iestājoties Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Hidromeliorācijas un Zemes ierīcības katedrā. Vēlāk tur strādājis par vecāko laborantu, vecāko pasniedzēju, izstrādājis daudz darbus programmu studiju kursos, lasījis lekcijas, vadījis studentu pētnieciskos darbus. Modris Mengots pats apbalvošanas ceremonijā nebija varējis ierasties, viņa vietā ordeni saņēma radinieki.

Otro Goda ordeni saņēma Aldis Rausis. Viņš savas profesionālās gaitas sācis 1982. gadā, absolvējis Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas Zemes ierīcības fakultāti, iegūstot inženiera kvalifikāciju. A. Rausis arī vairāk nekā 20 gadus (ar pārtraukumiem) pasniedzis lekcijas Rīgas Tehniskās universitātes Ģeomātikas katedrā, skolojot jaunos speciālistus. Pats strādājis “Zemesprojektā”, Valsts zemes dienestā dažādos amatos, kā arī no 1996. gada līdz 1999. gadam bijis Latvijas Mērnieku biedrības vadītājs. Aldi Rausi pieteikuma iesniedzēji raksturo kā “pieredzējušu zemes reformas speciālistu, šobrīd zinošāko jūras kadastra speciālistu un vismaz 40 publikāciju autoru.”       

Ikars Kubliņš, Mernieks.lv

Komentāri:
 
Kas notiek ar LMB?
21.03.2022
11:36
Vēršam Jūsu uzmanību, ka 2022.gada 18.martā LMB kopsapulces laikā, organizējot valdes priekšsēdētāja un valdes locekļu vēlēšanas ( turpmāk -Vēlēšanas), LMB valde ir pieļāvusi būtiskas kļūdas Vēlēšanu organizēšanā:
1. nav ievēroti šādi LMB Statūtu punkti:
1.1. valdes locekļu skaits, kas ir jāpārvēl, atbilstoši LMB Statūtu 8.2. punktam ir 2 ( divi) valdes locekļi, savukārt, LMB sapulces tika pārvēlti 4 (četri) valdes locekļi;
1.2. Statūtu 8.5 punkta konteksts paredz, ka valdes prieksēdētāju izvēl no vairākiem kandidātiem, kas šajās Vēlēšanās tiek ignorēts.
2. nav ievēroti demokrātisku vēlēšanu pamatprincipi :
2.1. aizbildinoties ar tehniskām problēmām, Vēlēšanu laikā tika radīta situācija, kad balsot iespējams tikai “par”, bez iespējām būt “pret”vai “atturēties”;
2.2. balsošanas iespēju izskaidrošana notiek neskaidri un novēloti, radot situāciju, kad vēlētājs tik mulsināts un balso bez izpratnes;
2.3. LMB biedriem iesūtītais kandidātu saraksts liedz vēlētajam iepazīt kandidātu, novērtēt viņa redzējumu un izdarīt adekvātu izvēli;
2.4. Vēlēšanu laikā nav organizēta kandidātu uzrunas un ignorēta iespēja izzināt kandidātu viedokli un redzējumu.
Ņemot vērā iepriekšminēto, vēlēšanas pieļauti pārkāpumi, kas ietekmējuši Vēlēšanu rezultātus un liedz tos uzskatīt par leģitīmiem.
Līdz ar to pieprasam:
- atcelt lēmumu par LMB vēlēšanu rezultātu apstiprināšanu;
- organizēt un izsludināt atkārtotas vēlēšanas atbilstoši Statūtiem un vispārpieņemtajām demokrātiskājām normām, iepriekš veicot atbilstošu sagatavošanos gan tehniskā, gan arī informatīvā jomā.
Vienlaikus aicinām Aldi Pizānu nepieņemt LMB valdes prieksšedētāja amatu un valdes locekļu kandidātus, kas piedalījās vēlēšanās, neuzsākt savu pienākumi izpildi un atsaukt savu kandidatūru līdz jaunu vēlešanu organizēšanai.
 
Klusu.
21.03.2022
17:26
Es ieteiktu šī raksta autoram padomāt, vai Tu gribi palikt savā vietā, vai gribi, lai Tevi "atlaiž" .... !!! Neizlec un paliksi savā vietā, "sēdi" un klusē. Nav labāka kandidāta mērķim, un, Tu nezini mērķi, Mēs zinām, ko darām, un, ko jau esam izdarījuši.
 
21.03.2022
17:31
Labdien!
Acimredzot kāds slepenais aģents (jo nav sevi identificējis) ir lēmis ka viss ir neatbilstoši kārtībai, kuru viņš vien saprot par pareizu. Līdz ar to LMB iztērēs daudz euro biedru naudas un būs jārīko jaunas vēlēšanas. Ciniskākais ir tas, ka bļāvēju vidū neviens neizvirzīs savu vai savu pārstāvju kanditatūru pārvēlēšanai un rezultātā esošie rezultāti paliks spēkā. Apsveicu pašdarbniekus ar lielisko šovu!
 
diena laba
21.03.2022
18:04
Statūti tika pārkāpti? Kam tas būtu jāvērtē? Ja ir vairāki bļāvēji, tad jau notiek kādas aizkulišu cīņas? Kādēļ ir pamats uzskatīt, ka netiks izvirzīti kandidāti? Ja viss bija korekti, tad kāds labums no šī šova?
 
Apmest "pankūku" otrādi.
22.03.2022
08:58
Izbeidziet tērēt MILZĪGĀS BIEDRU naudas summas: "LMB iztērēs daudz euro biedru naudas un būs jārīko jaunas vēlēšanas .... ", tāpat rezultāts būs - kā boss teiks un lems. Visi zina, kas ir boss, bet vēlēšanas ir priekš, tiem, kas nesaprot, kā jākārto lietas. Kaut kas ir iedomājies, ka ir labāks nekā visi pārējie, gudrāks. Vai tad metrums nesaprata, kas notiek, saprata, bet citreiz jāizliekas, ka esi STULBS un paliksi savā vietā! Liekas, ka autoram, gribas izcelties vai pārmaiņas ... Gribas domāt, .... nevajag domāt, par visu viss jau ir izdomāts! Ir jādara, Tev ir jādara, domāšu Es.
 
22.03.2022
10:07
Apsveicu kolēģus un domu bierus ar apbalvojumiem :)
 
22.03.2022
10:08
kā viens mans kolēģis teica, citēju: "pirms rīkot kopsapulci, jāskatās mēness fāze"
 
fāze
22.03.2022
10:21
Nepareizā bija?
 
Pārējie - idioti!
22.03.2022
11:16
"Kas notiek ar LMB" autors padarījis visus par STULBEŅIEM un idiotiem! Man liekas tā: .... vai tad neviens neko nesaprata, kas, ko nosaka, visi vienmēr visu zina, bet atradās kāds, kas netika informēts vai nezināja, kas būs, kā būs - bet visi, tak zinā, kā būs - KĀ VIENMĒR .... !!! Vai tad grūti bija piezvanīt Pulkvedim un pajautāt, kā jādara. Ļoti nesaskaņoti, sasteigti sadarīts ....., vai tad bija citāda informācija, kā un kuru!
 
Bet
22.03.2022
11:42
Pulkvedim neviens neraksta...
 
"Vecās" vēži citā kulītē!
22.03.2022
14:54
Kas notiek ar LMB - tas pats, kas Krievijā .... daļa biedru ir saguruši no "vecajām" vadības sejām, vienam otram valdes loceklim, tāpat kā Dolgopolovam saeimā - stāžs ap 20 gadiem, biedrs un valdes loceklis, rotē ik gadu un tā jau 20 gadus! Nav ideju ģeneratoru mērniecības attīstībai, lietu sakārtošanai, bet tikai tieksme pēc TUVĀKO personu "slaukšanas" - naudas vai procenta no daļas ... izveidot sistēmu, ka jāmaksā, Tev, TEV un arī TEV, nav svarīgs rezultāts .... !!!
 
dolgapolovs
22.03.2022
16:39
Kuri tad ir tie vecie vēži? atgadināšu, ka demokrātija strādā tikai pie noteikuma, ka tauta piedalās ne tikai noriešanā, bet arī procesos.
 
dolgapolovs 2
22.03.2022
17:23
Viņš piespiedu kārtā 20 gadus tur sēž? Mums ir cita problēma - profesijas prestižs ar visām izrietošajām sekām. Sabiedrībai ir tiesības prasīt atbildību no politikas veidotājiem (visos līmeņos), jo viņi ir izvēlējušies kalpot!
 
vēžu kulīte
23.03.2022
22:24
9.08% = 11 personas ------ tas kautko izsaka
 
Kas tas ir?
24.03.2022
08:19
9.08% = 11 personas?
 
ALAIST VISUS!
24.03.2022
10:41
Atlaist visus, balsojam:
https://www.ur.gov.lv/lv/registre/organizaciju/biedriba/
 
Draugu ALGOŠANA turpinās.
24.03.2022
17:05
Kā tas iespējams, ka Valts zemes dienests var ALGOT speciālistu, kurš saucas: "Ģenerāldirektora vietnieks labas pārvaldības jautājumos", bet 30 gadu laikā nevar nodrošināt: VZD centrālā aparāta ēka nav pieejama cilvēkiem ratiņkrēslā! Viņi ņirgājas ne tikai par mērniekiem (sagatavojot nekvalitatīvus normatīvos aktus, liedz piekļuvi aktuālajiem datiem, uzliekot dažāda veida maksājumus sabiedrībai par kuru rašanos būtu jāatbild pašam VZD, utt.), bet arī par šādām personām. Neesiet gaidīti, tādus nevajag ..... kāpēc sabiedrība maksā 6 miljonus, šādas Valts iestādes uzturēšanai, ATLAIST visus!
 
Staķis
25.03.2022
08:12
"Vienmēr esmu uzskatījis, ka politika ir misijas darbs un kalpošana. To mēs pasaulē visspilgtāk redzam pašlaik. Politiķi jāvada vēlmei kalpot cilvēkiem un radīt paliekošas, pozitīvas pārmaiņas. https://www.delfi.lv/news/national/politics/stakis-pazino-par-izstasanos-no-apvienibas-attistibaipar.d?id=54181248
 
Par VZD prettiesisko rīcību
28.03.2022
14:59
Vajadzētu organizēt kursus, lai mērnieki var pēc iespējas vairāk iesniegt prasības katru mēnesi Tiesā pret Valsts zemes dienestu - VZD, lai VZD katru mēnesi raksta tiesai par PRETTIESISKO RĪCĪBU, par BEZATBILDĪBU, par izdomātiem maksājumiem SABIEDRĪBAI par kuriem pašiem būtu jānes atbildība, utt., liekas, ka viņiem nav ar ko nodarboties, jo viņi nevis palīdz mērniekiem, bet IEROBEŽO tos, piemēram, kāpēc šķirot un nedot "vēsturisko" arhīva informāciju, kāpēc mērnieks pats nevar no elektroniskā arhīva atlasīt, kas viņam nepieciešams un kas nē; kāpēc nevar paskatīties, vai saskaņā ar VZD kad. uzm. informāciju dati ir aktuāli vai nē; utt. Kad VZD beigs mēniekus vajāt ar savu alkatība!
 
VZD vadība būs rokudzelžos, vācam pierādījumus!
29.03.2022
12:40
Pilnīgi skaidrs, ka atnāks diena, kad VZD vadību, par viedokļa uzspiešanu MĒRNIEKIEM, PAR apzināti radītu normatīvo "BARDAKU" ar varas izmantošanas pazīmēm, maksājumu izspiešanu no mērniekiem un SABIEDRĪBAS, "riņķa" eksistences un pastāvēšanas sistēmas izveidošanu VZD, sabiedrības aplikšanu ar dažāda veida maksājumiem par kuru rašanos atbildīgs VZD, datu un informācijas ierobežošanu mērniekiem, lai tie nespētu kvalitatīvi veikt mērniecības darbības, utt. VZD vadību izvedīs rokudželžos. Daudzi bijušie darbinieki sniegs liecības par VZD pretiesisko rīcību un darbību. Visiem mērniekiem jāvāc ziņas, apkoposim un iesniegsim Eiropas tiesā, ja Tiesībsargs atteiks Mums palīdzēt. Krājam dokumentus, visus Atteikumus, Atzinumus, utt., veidojam mapes.
 
Tiesībsargs BEZSMADZEŅU būtne!
29.03.2022
17:29
Daudzos gadījumos ir novērots, ka Tiesībsargs ir "BEZSMADZEŅU" būtne - saņem VZD tekstu un citē to mērniekam, tā ka pie Tiesībsarga griezties ir diezgan bezcerīgi ..., bet var mēģināt, ir arī saņemtas labas atziņas!!!
 
07.04.2022
14:57
Vai jums ir nepieciešama finansiāla palīdzība, piemēram, AIZDEVUMS? Ja jā, e-pasts : esselfinance01@gmail.com , lai iegūtu sīkāku informāciju
Whatsapp +91 84898 10716
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 12. augusts

Vārda diena:

Klāra, Vizma
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.