Labs nāk ar gaidīšanu, silts ar sildīšanu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Pēc Baltijas mērnieku biedrību iniciatīvas CLGE aptur Krievijas dalību organizācijā 04.03.2022

Sviitra

Eiropas Mērnieku padome (CLGE), reaģējot uz Krievijas uzsākto karu Ukrainā, nolēmusi uz laiku apturēt Krievijas dalību padomē, kā arī tās pārstāvja Vladimira Tihonova dalību padomes valdē. Kā atklāj Latvijas Mērnieku biedrības un CLGE valdes pārstāvis Jānis Klīve, šī iniciatīva nākusi tieši no Latvijas, kā arī Lietuvas Mērnieku biedrības puses.

Diskusijas par šādu soļu nepieciešamību CLGE valdē norisinājušās kara pirmajās dienās. Iesākumā pārliecināt kolēģus no Rietumeiropas nemaz neesot bijis tik viegli. Sākotnēji plānotā pieeja bijusi paziņojumā tpaust nosodījumu pret Ukrainā notiekošo, piebilstot, ka CLGE kopienā nav vietas tiem, kas ir pret šādu pozīciju. “Tādā veidā vēlējāmies paturēt durvis atvērtas Krievijas pārstāvjiem, kas varētu ar klusējošu piekrišanu dot akceptu šim paziņojumam,” stāsta J. Klīve. Tomēr Krievijas pārstāvis CLGE valdē Vladimirs Tihonovs paudis, ka personiskās drošības apsvērumu dēļ nevar atbalstīt šādu paziņojumu. Lai gan valdē izveidojušās labas savstarpējās cilvēciskās attiecības ar Krievijas pārstāvi, tomēr visi pārējie valdes locekļi bijuši vienisprātis, ka šajā situācijā Tihonovs jāatstādina no visiem amata pienākumiem CLGE vadībā. Savukārt pašas Krievijas valsts izslēgšana pilnībā no CLGE šobrīd neesot bijusi iespējama, jo juridiskais mehānisms paredz, ka tādā gadījumā jāsasauc CLGE Ģenerālā asambleja un šis priekšlikums jāizlemj balsojumā. Tāpēc atrasts kompromisa variants, un, līdzīgi kā Eiropas Padomes ietvaros, Krievijas dalība CLGE uz laiku apturēta jeb “iesaldēta” (atņemot balsstiesības).         

Šobrīd mēģināts iesākt procesu arī Krievijas un Baltkrievijas dalības iesaldēšanai Starptautiskajā Mērnieku federācijā (FIG), tomēr šis uzdevums esot krietni grūtāks, jo pasaulē ir vairāk valstu ar neviennozīmīgu nostāju šajā jautājumā. “Pagaidām mēs esam kā “donkihoti”, kas ceļ troksni, bet gala rezultāts būs atkarīgs no tā, vai mums radīsies pietiekami daudz domubiedru. Patlaban esam sagatavojuši vēstuli FIG vadībai ar ierosinājumu par Krievijas un Baltkrievijas atstādināšanu, kā arī koordinējam savu pozīciju ar igauņiem un lietuviešiem, kuri pašlaik lemj par savu rīcību,” informē J. Klīve.

CLGE paziņojums

“CLGE stingri nosoda Krievijas Federācijas agresiju pret Ukrainu. Mēs paužam absolūtu nostāju pret karu un jebkura veida vardarbību. Pašreizējie traģiskie notikumi ir absolūti nepieņemami. Mūsu domas ir ar Ukrainas cilvēkiem, mūsu kolēģiem un draugiem, kas cieš šīs neizprovocētās invāzijas dēļ. Robežu un īpašumtiesību ievērošana ir viens no mūsu profesijas pamatnosacījumiem, un mēs iestājamies par strīdu atrisināšanu caur dialogu un mierīgā veidā. CLGE ir Eiropas profesionāļu tīkls, kas balstās uz toleranci, draudzību un mieru; ikvienam, kurš nepiekrīt šīm vērtībām, nav vietas mūsu asociācijā.”

Ikars Kubliņš, Mernieks.lv 

Komentāri:
 
adm
08.03.2022
16:51
Nebrīnītos, ja Krievija atbildes gājienā atslēgtu Glonass piekļuvi Eiropai.
 
08.03.2022
18:51
Bet loģiski, un paši kara sakarā publiski aicinājām atslēgt zemes bāzes stacijas Glonass sistēmai, lai tā nesaņemtu precizēšanas signālus. Jo kā zināms, visām satelītu sistēmām ir nepieciešams korekcijas signāli no zemes bāzes stacijām.
Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2023. gada jūnijs Arrow_right
P O T C P S S
2930311234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293012
Šodiena 2023. gada 2. jūnijs

Vārda diena:

Lība, Emma

Šajā dienā publicēti:

Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.