Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Krievija atvēzējusies uz visas valsts 3D digitālo dvīni 31.01.2022

Sviitra

 Krievijā plānots īstenot ģeotelpiskās informācijas projektu, kura mērogs pat grūti aptverams. VTB un Rostelekom kopīgi izveidots uzņēmums Platforma plāno izveidot pilnvērtīgu Krievijas 3D karti, kurā turklāt būs ne tikai iestrādāts valsts apdzīvoto vietu, kā arī ceļu, lauksaimniecības zemju un mežu virtuālais modelis, bet it kā arī 80% no visām dzīvojamajām un biroju telpām no iekšpuses. Projekta pirmajā fāzē šogad plānots sākt ar Maskavas un Sanktpēterburgas, Soču, kā arī citu virsmiljona iedzīvotāju pilsētu reģionu ģeoskenēšanu (tā kā projektu pārrauga FSB, daļa no kartēm būšot klasificēta, tajās izšķirtspēja nepārsniegs standarta satelītattēlu izšķirtspēju). Plānots, ka attēlu precizitāte būšot no 1-3 cem uz pikseli ārtelpās un vairāk nekā 50 pikseļi uz m iekštelpās. Ārtelpu dati tiks iegūti, izmantojot dronus, savukārt iekštelpas tiks skenētas ar LIDAR un viedtelefonu palīdzību. Šāds digitālais modelis, kas varētu tapt lielā mērā jau līdz 2025. gadam (bet pilnībā pabeigts ap 2030. gadu), noderēšot gan nekustamā īpašuma attīstītājiem, gan apdrošināšanas kompānijām, gan videospēļu izstrādātājiem, gan valdības vajadzībām. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 17. augusts

Vārda diena:

Oļegs, Vineta
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.