Mēs esam lai Jūs informētu
Veciits_meklesana
Aktuālais jautājums
 
Terminu vārdnīca
Par portālu
Pasūtītājiem
 
Likumdošana
Mērniecībā
Zemes ierīcībā
Kartogrāfijā
Ģeodēzijā
Mērnieku saraksts
ADTI uzturētāji
 
Jaunumi
Latvijā
Pasaulē
Augstskolās
Mērnieku biedrībā
LKĢA
Būvniecībā
Nekustamie īpašumi
Īsumā
Pētījumi
Vēsture
Tehnoloģijas
Izklaide
 
Pakalpojumi
Mērniecības instrumenti
Dati darbam
Pārrēķinu kalkulatori
Saites
Forums Galerija Blogi Sludinājumi

Amerikāņu zinātnieki radījuši 3D atlantu ar skābekļa deficīta zonām pasaules okeānos 25.12.2021

Sviitra

 Masačūsetsas tehnoloģiju institūta zinātnieki izveidojuši trīsdimensiju atlantu, kas ataino okeānu zonas ar visaugstāko skābekļa deficītu. Šādas vietas veido mazāk nekā 1% no kopējā okeāna tilpuma, tomēr ir nozīmīgs siltumnīcu gāzes dislāpekļa oksīda avots. Divas plašas skābekļa trūkuma zonas konstatētas Klusā okeāna tropiskajā reģionā. Viena no tām - ap 600 000 kubikkilometru apjomā atrasta pie Dienvidamerikas krastiem, otra, vēl trīsreiz lielāka, atrodas pie Centrālamerikas. Skābekļa deficīta ūdeņi atrodas, sākot no 35 metru līdz kilometra dziļumam, to rašanās iemesls ir dabisks - noteikti mikrobi, kas līdz ar fitoplanktonu apēd arī visu vidē pieejamo skābekli. Tomēr klimata sasilšana šo procesu pastiprina, līdz ar to zinātnieki prognozē, ka okeāni turpinās zaudēt skābekli. Izveidotais atlants, kas radīts, balstoties uz 40 gadu ilgiem okeānu novērojumiem un 15 miljoniem dažādu mērījumu, palīdzēšot labāk izsekot šīs pārmaiņas. Oriģinālziņa

Jauns komentārs:
Vārds: 
Mernieks.lv neatbild par portāla lasītāju ievietotiem komentāriem. Aicinām portāla lasītājus, rakstot komentārus un atsauksmes par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas. Aicinājuma neievērošanas gadījumā paturam tiesības dzēst neatbilstošus komentārus, kā arī liegt lietotājam turpmāku rakstu komentēšanas iespēju.
Jaunākais citās sadaļās
Sviitra
Mērnieku laika ziņas
Arrow_left 2022. gada augusts Arrow_right
P O T C P S S
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
Šodiena 2022. gada 8. augusts

Vārda diena:

Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Jaunākie komentāri
Sviitra
© 2008 mernieks.lv, epasts: redakcija@mernieks.lv
Visa portālā ievietotā informācija un materiāli (tai skaitā raksti,attēli,video u.c.) pieder to autoriem. Pārpublicēšana bez saskaņošanas un atsauces stingri aizliegta. Visiem portālā ievietoajiem datiem ir tikai informatīvs raksturs, un tie izmantojami tikai izziņas, izglītības un informatīviem nolūkiem. Redakcija neuzņemas saistības par iespējamo informācijas neatbilstību patiesai situācijai. Redakcija neuzņemas atbildību par portāla lietotāju ievietoto informāciju. Ievietojot komentāru, tā autors atzīst, ka piekrīt komentēšanas noteikumiem, uzņemas atbildību par tās saturu, kā arī apņemas pret redakciju neizvirīt nekādas pretenzijas par komentāru satura rediģēšanu vai dzēšanu.